Utazás

Vár a Fáraók Aranyparádéja és a Második Betlehem: ezért érdemes idén Egyiptomba utaznod

A magyar utazók kedvelt üdülődesztinációja látványos, méreteiben is egyedülálló, Luxor főbejáratát idéző standdal van jelen a március 3-án, szakmai nappal elkezdődött Utazás kiállításon, amelynek a megújult Hungexpo ad otthont március 6-ig.

Ősi kultúra ókori látványosságokkal

Mint díszvendég és mint fontos nyaralóhely, s nem utolsósorban, mint a világ egyik legizgalmasabb kulturális turisztikai célpontja, Egyiptom a kiállítás első napján rögtön három helyszínen is bűvkörébe vonta a szakmai látogatókat: elsőként a luxori miliőt idéző standon, majd az Újraindulás a minőség jegyében című konferencián, ezt követően pedig a telt házas sajtótájékoztatón.

A H pavilon 203 A standján elsőkézből tájékozódhat a látogató a mediterrán ország kínálta lehetőségekről, köztük számos újdonságról is, ami meglepően hangozhat egy olyan desztináció esetében, ami leginkább ősi kultúrájáról és ókori látványosságairól ismert. De mindig tudnak újat mutatni, főként a Covid utáni évekre, amikor végre újra turistákat fogadhat az ország.

Az UNESCO világörökségi helyszínei közül 7 található itt, ami önmagában vonzóvá teszi Egyiptomot, nem beszélve a Vörös-tenger kínálta strandok, vízisport-lehetőségek, hajóutak széles választékáról, valamint a sivatagban elköltött beduin vacsorák romantikájáról. S hogy a látogató igazi egyiptomi miliőbe csöppenjen, a luxort idéző standnál élő hárfazenével, ingyenes henna festéssel és hieroglif írással kedveskednek az érdeklődőknek.

Utazó múmiák, avagy Fáraók Aranyparádéja

A közelmúlt múzeumi fejlesztései (Hurghada Museum, Sharm El Sheikh Museum) után idén nyílik a világ leggrandiózusabb egyiptomi gyűjteményének otthont adó, közel félmillió négyzetméteres Egyiptomi Civilizáció Nemzeti Múzeuma Kairóban – tudta meg a konferencia hallgatósága Karim Elminabawy-től, az Egyiptomi Utazási Irodák Szövetségének igazgatósági tagjától, aki látványos kisfilmek kíséretében mutatta be a legújabb attrakciókat.

Az Egyiptomi Turisztikai Minisztérium tavaly áprilisban egy nemzetközi figyelemmel kísért esemény során szállított át 22 múmiát régi helyükről a kor igényeinek megfelelő, modern múzeumba. A 18 király és 4 királynő földi maradványainak utazása, a Fáraók Aranyparádéja (The Pharaohs' Golden Parade) egy órán át tartott. A királyi múmiák így költöztek a Tahrir téren lévő Egyiptomi Múzeumból az új, egymilliárd dolláros beruházásból megszületett otthonukba.

De a 3000 év után megújuló szfinxek útját is látványos ünnepségekkel nyitották újra november végén Karnak és Luxor között.

A Sínai-félsziget nagyszabású infrastrukturális és városfejlesztési terveinek megvalósítása révén megújult továbbá a világ egyik legrégebbi keresztény kolostoraként számontartott Szent Katalin-kolostor, továbbá Mózes útját is felújították a Sinai és a Shaira hegyek között.

Fotó: turizmus.com

Lapozz, még nincs vége!

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Utazás
Sztárok
A színpadon és képernyőn egyaránt zseniális Christine Pascal filmrendezőként, illetve forgatókönyvíróként is maradandót alkotott, élete végül mégis szomorúan ért véget.
Lifestyle
Az Oroszlán nagy áttörést érhet el az életében. Napi horoszkóp.
Fashion&Beauty
Angelina Jolie fantasztikus estélyit választott a 2024-es Golden Globe-gálára: a színésznő minden jelenlévőt lenyűgözött, pompás megjelenését pedig egy jó darabig még biztosan emlegetni fogjuk.
Egészség
Lehet nem is figyelsz rá, és rutinból mosod a fogad, de ilyenkor jönnek elő azok a hibák, amik hosszú távon meg fogják bosszulni magukat.
Fashion&Beauty
Szeretnél az új évben egy kis frissességet és merészséget vinni a stílusodba? Idén télen nem csupán a sötét árnyalatok és a klasszikus darabok kerülnek előtérbe. Itt az ideje, hogy felfedezd a fehér...
Sztárok
Hajnal Bettina hiába lett a 2023-as Nagy Ő győztese, Jákob Zoltánnal később szétmentek, és a következő párjával sem maradtak együtt túl sokáig.