Nem a Stonehenge a legrejtélyesebb - a Callanish kövek sztorija ütősebb

Ha rejtélyes kőemlékről van szó, mindenkinek rögtön a Stonehenge jut eszébe, pedig a híres Callanish Stones sztorija még érdekesebb - és furcsább.
Callanish kövek
Ha megemlítenénk a furcsa, ősi kövek körét az Egyesült Királyságban, akkor kétségtelenül mindenki a Stonehenge-re gondolna. De mint kiderült, az Egyesült Királyság tele van kőemlékekkel, melyek az ismerthez hasonlóan ugyanolyan furcsák és ugyanolyan ősiek. Ezek egyike a Callanish Stones néven ismert csoda, amely Skócia északi részén, Lewis szigetén található.
A Callanish-kövek egy nagy, vertikális kövekből álló kör. Akárcsak a Stonehenge-nek, ennek a kőemléknek az eredete és célja is évtizedek óta zavarja a kutatókat. De új bizonyítékok segíthetnek történetének magyarázatában. A BBC jelentése szerint a Callanish Stones sztorija 5000 évre nyúlik vissza, a neolitikum időszakába, a kőkorszak legújabb szegmensébe. Addigra az Egyesült Királyságban a legtöbb ember letelepedett falvakba és gazdálkodni kezdett. Ezek a közösségek bizonyos elméletek szerint kőköröket építettek néha a halottak emlékére. De a Callanish Stones története ezzel még nem ér véget. Egyes kövek súlya meghaladja a 10 tonnát, ami a CS-t rendkívül nehezen megépíthető emlékművé tenné. Ez alapján sokan a kutatók közül arra gondolnak, hogy a nevezetességnek mélyebb, fontosabb célja volt régen. Egyes szakemberek azt állítják, hogy a Callanish Stones csillagászati céllal jött létre.