Épp a borospincéjét újította fel, amikor 40 ezer éves "ereklyére" bukkant - az elmúlt 100 évben nem történt ilyen felfedezés
Mintegy 30-40 ezer éves mamutcsontokra bukkant egy osztrák borász a borospincéje felújításakor Gobelsburgban – írja az MTI.
Az utóbbi évszázad legjelentősebb felfedezése
A felfedezésről tájékoztatta az Osztrák Szövetségi Műemléki Hivatalt, az Osztrák Tudományos Akadémia május közepén ásatásokat kezdett a helyszínen.
A szakértők szerint az utóbbi több mint száz évben ez a legjelentősebb ilyen jellegű felfedezés.
A maradványok legalább három példánytól származnak.
A kutatók úgy vélik, hogy a jégkorszakbeli emberek erre a helyszínre terelték az állatokat, hogy csapdába ejtsék és megöljék őket. A leletek a vadászat szervezéséről is új ismeretekkel szolgálhatnak.
150 éve szintén egy gobelsburgi borospincében fedeztek fel ősi csontokat, tárgyakat, ékszereket és kövületeket. A most előkerült maradványokat a vizsgálatok után a bécsi Természettudományi Múzeumban restaurálják majd.
A Zsigmond király idején épült Szűz Mária templom romjait találták meg egy teniszpálya alatt, a visegrádi műemlékegyüttes újjászületését megelőző régészeti feltárás során – írja az MTI a Várkapitányság közleményére hivatkozva.