A textilipar is tehet a környezetvédelem előmozdításáért: így csökkenthetik a cégek az ökológiai lábnyomukat 5 lépésben
Egy felelősségteljesen gondolkodó vállalatnak napjainkban már módjában áll számos környezetvédelmi intézkedést meghozni azért, hogy egy jobb és zöldebb világot teremtsen. És igen, akár egy textilipari firma is folyamatosan csökkentheti a természetre gyakorolt hatását, közben pedig kiváló minőségű termékeket és szolgáltatásokat biztosíthat a vásárlóinak.
A Földünkért Világnap
A Földünkért kampány a “Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan” mondattal vette kezdetét. Az IUCN (Természetvédelmi Világszövetség), az UNEP (ENSZ Környezetvédelmi Programja) és a WWF (Természetvédelmi Világalap) összefogásával 1991. október 21-én jelent meg a Földünkért című új élővilág megőrzési stratégia. Magyarországon 1992 óta minden év október 21. napján emlékezünk meg erről a napról. A kezdeményezés célja az, hogy felhívja az emberek figyelmét a közvetlen környezetük védelmére, hiszen egészen egyszerű lépésekkel is fenntarthatóbbá tehetjük a minket körbevevő világot.
Vállalatok „zöld” gondolkodással a fenntartható jövőért
A fenntartható jövő kialakítása nem csak a kormányok és az egyének feladata, a gazdaság minden szereplőjének megvan a felelőssége ebben a folyamatban. Azt pedig már most látjuk, hogy a marketing-értéken túl is megéri fenntarthatóvá tenni egy cég működését, mivel rövid időn belül már nem az lesz a kérdés egy vállalatnál, hogy kimarad-e a fenntarthatósági irányból, hanem az, hogy a kimaradás milyen versenyhátrányt okoz neki. A cégek számára kihívást jelent a zöld átállás, mivel ez magába foglalja az új vállalati stratégiák kidolgozását és tervezését, az átállási kockázatok beépítését, a finanszírozási lehetőségek feltérképezését, a működés során használt anyagok, berendezések és épületek fenntarthatóbbá tételét és a társadalmi szempontokat. A pécsi textilipari vállalat, a Rovitex tulajdonos-ügyvezetője, Romeisz Norbert összegyűjtötte, mit tehet egy olyan textilipari szereplő, aki csökkenteni kívánja az ökológiai lábnyomát.