Tegyünk a rossz szokásaink ellen!
Mindenkinek van valamilyen kényszeres rossz szokása, amitől szívesen megszabadulna. Legyen az körömrágás, szájharapdálás, remegés, fogcsikorgatás vagy ropogtatás. A háttérben általában valamilyen lelki probléma áll. Most megnézzük, hogy hogyan tehetünk ellene!
Körömrágás
Gyógyszertárakban lehet kapni kimondottan erre alkalmas ecsetelőket és lakkokat. Felvisszük a körömre, hagyjuk megszáradni és onnantól kezdve a körömnek nagyon rossz íze lesz, így hamar felhagyunk annak harapdálásával. Akik annyira megszállottak, hogy ez sem akadályozza meg őket, azoknak ajánlott valamilyen szolid műköröm, azt keménysége miatt nem is lehet elharapni.
Szájharapdálás
Kenjük be mézzel a szánkat és hagyjuk rajta 5 percig ezután annyira selymes lesz, hogy képtelenség megkezdeni a felületét. De használhatunk szintén a patikákban megvásárolható szájbalzsamot, aminek szintén szörnyű íze van, tehát abszolút elveszi a kedvet a szájharapdálástól.
Remegés
Valamilyen függőség elvonásánál jelentkezhet. Természetesen lehet az drog és alkohol is, de nem szükséges ilyen kaliberű dologban gondolkozni, hiszen egyszerű édesség megvonása is előidézheti. Tic-tac szopogatása elterelheti testünk figyelmét a kényszeres rángatózásokról.
Fogcsikorgatás
Általában éjszaka jelentkezik és többségében nőknél. A legtöbben nem is tudunk róla. Amint kiderül tenni kell ellene, mert nagy veszélynek tesszük ki a fogaink épségét. Kapható éjszakai sín, mely a fogra helyezve megakadályozza annak összeérintését. Napközben nem árt állkapocs erősítő mozdulatokat végezni, így elkerülhető, hogy testünk önként végezze azt éjszaka.
Ropogtatás
Minimális esetben jót tehet az ujjropogtatás. Az ujjak közötti folyadékokból buborékok szabadulnak fel, melyek regenerálják a kezet. De hosszú távon semmi esetre sem egészséges. Ha minden nap a ropogtatás helyett megtornáztatjuk az ujjainkat, a várva várt, a kielégülést okozó pillanat, maga a roppanás megszűnik, így könnyen elhagyhatóvá válik.