Ilyen személyiséget takar a Tamás név - Nem mindennapi, ami kiderül
Nevünkben a sorsunk - tartja a mondás, úgyhogy új sorozatunkkal azoknak szeretnénk segíteni, akik éppen gyermekáldás elé néznek és névválasztás előtt állnak, illetve azoknak, akik szeretnék megtudni, milyen tulajdonságokkal ruházza fel őket a nevük. A legújabb részben a Tamás nevet elemzi szakértőnk, Kárászné Tomanó Ágnes grafológus szakoktató, szaktanácsadó. Olvass tovább!
Tamás – 1T; 1a; 1m; 1á; 1s
Szórakoztató grafológia
A cikk a szórakoztató grafológia egyik példája, melynek nincs köze a hagyományos íráselemzéshez. Grafológusunk abból a feltételezésből indul ki, hogy a születési nevünkben szereplő betűk ugyanúgy felruházhatnak tulajdonságokkal, mint ahogyan azt a születéskori csillagállások is teszik. Tőlünk függ, hogy a későbbiekben hogyan használjuk a betűk adta lehetőségeket, azaz hogyan írjuk le őket.
A névkezdő „T” betű a vezetéssel, irányítással, dominanciával kapcsolatos tulajdonságainkat, illetve igényünket jelzi. Többnyire a betű „kisbetűs” változatában vizsgáljuk ezeket, mégpedig az áthúzás magassága, hossza jelzi a tulajdonságok meglétét, vagy hiányát.
Az „a” betű, a munkát jelképezi. Tulajdonosai szeretnek tevékenykedni, szeretik a munkát, örömmel végzik feladataikat. A tevékenység módjára és mikéntjére is találunk utalást a betű vizsgálatakor. Amennyiben az ovál, azaz a betű kerek része, és a végvonala „lába” kis hurokkal kapcsolódik össze, akkor írója sok örömet talál munkájában. Ennek ellenkezője igaz, ha a két betűrész külön áll, azaz nincsenek összekötve.
Az „m” betű kapcsolati betű. Azt jelzi írójáról, hogy inkább a kisebb, vagy inkább a nagyobb közösségekben érzi jól magát. A betű függőleges vonalainak (törzsvonalainak) egymástól való távolsága érdekes dolgokra világít rá: az első törzsvonal az író személyt szimbolizálja. Megfigyelhetjük, hogy magasabbra írja-e ezt az első vonalat a többinél. Ha igen, akkor többre tartja magát a környezeténél; ha viszont nem, akkor a többieket értékeli jobbnak saját magánál.
A második függőleges vonal a „te”, azaz a másik személy, és a kisebb közösség szimbóluma. A harmadik függőleges a „ti”, vagyis a nagyobb közösségek jelzője. Amennyiben a három függőleges vonal közül az első kettő sokkal közelebb íródott egymáshoz, mint a második és a harmadik, akkor az író személy kifejezetten nem kedveli a nagyobb létszámú közösségeket.
Az „s” az anyagi szerzés betűje, mely tulajdonosának pénzgyűjtési szokásait, és az anyagi javak megtartásának fontosságát jelzi. A többi betűhöz való kapcsolódása, vagy elkülönülése mutatja meg, hogy tulajdonosa kap-e segítséget az anyagi javak megszerzésében, vagy egyedül birkózik meg a feladattal.