Hogyan kezdődik és mikor ér véget a menopauza: Ezekre a tünetekre érdemes figyelni!
A menopauza egy olyan természetes folyamat, amely minden nő életében bekövetkezik, ám sokak számára még mindig sok kérdést vet fel.
Több stádiumból áll
Bár keveset hallani erről, a menopauzának bizony különböző stádiumai vannak, melyeken végig kell lépkednünk, mielőtt elérjük a végét. Az első stádium a menopauzát megelőző, ún. perimenopauza. Klinikailag a perimenopauzát azoknak a hónapoknak vagy éveknek tekintjük, amelyek a menopauzát megelőzik, ebben az időszakban a nők ugyanazokat a tüneteket tapasztalhatják, mint amikor a menopauzáról beszélünk, miközben továbbra sem szűnik meg a menstruáció. Ez a szakasz általában átlagosan négy-hat évig tart, de akár tíz évig is eltarthat. „A perimenopauza stádiumán belül van az úgynevezett korai átmeneti szakasz és a késői átmeneti szakasz" - mondja Dr. Mindy Goldman, nőgyógyász. – „A korai szakaszban a menstruációs ciklusok ritkábbá, vagy éppen ellenkezőleg, gyakoribbá válhatnak. A késői átmeneti szakaszban pedig az esetleges ciklusok kihagyásával járó időközök sokkal hosszabbak lesznek.” De mitől is függ valójában, hogy mikor esünk át a menopauzán és honnan tudhatjuk, hogy vége van? Olvass tovább, szakértő árulta el, milyen intő jelekre érdemes odafigyelni!
A felfázás, másnéven hólyaghurut sosem jön jókor, ráadásul szörnyen fájdalmas tünetekkel jár együtt. Szerencsére azonban nem csak gyógyszeres kezelés segíthet ilyen esetben, ugyanis több természetes alternatíva is létezik; cikkünkben most ezeket mutatjuk be!
Leadfotó: 123rf, forrás: purewow.com