Káros is lehet a túlzásba vitt hajfestés
A legegyszerűbb, leggyorsabb és legolcsóbb módja külsőnk radikális megváltoztatásának a hajfestés, mégis érdemes átgondolnunk, hogy a hiúságunkkal akarunk-e harcolni vagy majd az esetleges később jelentkező egészségügyi problémákkal.
A reklámok folyamatosan azt próbálják sulykolni, hogy mennyire természetesek a hajfestékek, viszont attól, hogy ezek a termékek ápoló olajokkal vannak gazdagítva vagy netán-talán drágábbak más hasonló készítményeknél, még nincs garancia arra, hogy a hajfestékek nem tartalmaznak az egészségre káros anyagokat.
Sajnos napjainkra sem sikerült a különböző hajfestékeket teljesen mentesíteni a káros anyagoktól, így szinte kivétel nélkül számíthatunk arra, hogy hosszú távú, esetleg az átlagosnál gyakoribb alkalmazása idővel majd kifejti nem várt és kellemetlen hatásait.
Mivel a festék pigmentek önmaguktól nem tudják színezni a hajszálakat, így különböző oxidáló adalékokkal kell összekeverni őket ahhoz, hogy a haj külső rétegét lebontva a festékanyag utat törhessen magának - ami a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető egészséges folyamatnak.
Mindettől függetlenül legyen szó akár az ősz szálak elkendőzéséről, akár fiatal kori lázadásról, a hajfestés esetében is örök érvényű az a szó, hogy mértékletesség. Ha nem váltogatjuk havonta a hajszínünket, akkor talán hajunk is tovább marad dús és egészséggel teli.
Lényeg, hogy nagyon körültekintően bánjunk a hajfestékkel, mivel a folyamat által olyan kemikáliákkal bombázzuk szervezetünket, melyek felszívódva lelassítják szervezetünk regeneráló képességét. Előfordulhat, hogy a hajkoronánk elvékonyodik, szálkássá válik, és a hajhullás is fokozódhat, amelyre sajnos csak rövid távú megoldást jelentenek a különféle pakolások.