Igazából a Holdnak nincs is „sötét” oldala, amit a kínaiak most nagyon fel akarnak fedezni

Kína szerdán fellőtt egy olyan műholdat, amely kommunikációs hídként fog működni a földi műveletek és a Hold túlsó oldalára tervezett küldetés között, és ezzel Peking szerint új szakaszba léptek az ország hosszú távú holdkutatási programjában.

Azonban tényleg van sötét oldala a Holdnak, vagy tévesen gondoljuk így?

A Hold „sötét oldala” kifejezés gyakran félreértéseket okoz, mivel valójában nincs állandóan sötét oldala a Holdnak.

A szóhasználat a Holdnak azt az oldalát jelöli, amely a Földről nézve nem látható, és helyesebb lenne „távoli oldalnak” nevezni mindenhol. A Hold és a Föld közötti gravitációs kölcsönhatás miatt a Hold mindig ugyanazt az oldalát fordítja a Föld felé, egy jelenség, amit apályzárnak nevezünk.

A Hold sötét oldala kifejezést továbbra is misztikus használni. Azonban mit terveznek ott a kínaiak? A galériánkban mindent megmutatunk!

Fontos azt is tudni, hogy a távoli oldal nem kap kevesebb fényt, mint a nekünk látható oldal. A Hold minden része megkapja a napfényt a saját nappali ciklusában. A „sötét oldal” kifejezés csak annyiban igaz, hogy a Földről nézve ez az oldal nem látható, és így kevésbé ismert.
Kattints a további képekért!

A NASA tudományos műszerei mellett visz egy meglepetést is.

Leadfotó: Flickr – Illusztráció

Oldalak

Lifestyle
Te is arra vágysz, hogy ne kelljen havonta új törölközőket vásárolnod, csak mert a "régiek" elvesztették puhaságukat? Cikkünkből most megtudhatod, hogyan kerülheted el ezt a problémát!
Utazás
Vajon hogyan szállíthatták a helyükre az ókoriak a piramisok építéséhez szükséges óriási kőtömböket? Te is dobni fogsz egy hátast a tudósok válaszától!
Sztárok
Bár többször nekiveselkedtek a válásnak, végül nem tudta elengedni egymás kezét Tápai Szabina és Kucsera Gábor.