Ennyi marad az emberi testből hamvasztás után
Többféle lehetőség van arra, hogyan szeretnénk végső nyugalomra helyezni valakit halála után. A leggyakoribb módok a hagyományos temetés, a hamvasztás és a test felajánlása tudományos célú felhasználásra. De vajon mi marad a testünkből, miután elhamvasztanak?
A hamvasztás egyre népszerűbb
A CNN szerint a hamvasztás a temetkezés jelenlegi népszerűbb formája az USA-ban. Az emberek több mint 50%-a választotta a hamvasztást, míg csupán valamivel több mint 43% döntött a hagyományos temetés mellett.
A hamvasztás népszerűségének egyik oka az anyagi megfontolás, ugyanis általában olcsóbb elhamvasztani egy holttestet, mint eltemetni. A másik ok, hogy az amerikaiak egyre kevésbé vallásosak, ezért az emberek hajlandóak eltérni a különböző vallások temetkezési szabályaitól. A New York Times 2016-ban arról is beszámolt, hogy a Vatikán elismerte a hamvasztás népszerűségét, és azt mondta, hogy az megengedett, amíg a hamvakat eltemetik és nem szórják szét.
Hogyan történik a hamvasztás?
A holttest elhamvasztásának több lépése van. Az első lépés arról szól, hogy mindenki megbizonyosodjon arról, hogy megfelelő engedély és felhatalmazás van a folyamat megkezdéséhez. Az engedély érkezhet a családtagoktól, de egy űrlapot is ki lehet tölteni, még a halál beállta előtt, ha valaki engedélyt akar adni a teste elhamvasztására.
A következő lépés a test megtisztítása és az orvosi eszközök, például a pacemakerek eltávolítása. Ha azonban a személy csontjaiban bármilyen fém van, azok a helyükön maradnak, mivel nem befolyásolják a hamvasztási folyamatot. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a hamvasztásra kerülő holttesteket valamilyen tároló eszközben kell elhelyezni, nem lehet csak úgy a tűzbe dobni őket. Vannak speciális, hamvasztáshoz készült koporsók, de egy erős kartonszerkezet is alkalmas lehet. Ezeknek azonban éghetőnek és elég erősnek kell lennie ahhoz, hogy megtartsa a holttestet.
A holttesteket ezután egy kamrába helyezik, amely csak egy holttestet képes befogadni, és olyan speciális téglákkal van kibélelve, amelyek akár 2000 fokos hőt is kibírnak. A kemencéket általában gázzal, propánnal vagy dízelüzemanyaggal működtetik.
Lapozz!