Ettől a 3 dologtól biztosan elhízol - Nem, nem ételre gondolunk
Milliónyi cikk szól arról, hogy mit együnk és mit ne együnk, hogy sportoljunk rendszeresen és így tovább. Ám rengeteg olyan "hízlaló tényező" akad, amelyről nem írnak, és ami ellen sajnos nem sokat tehetsz. Hogy miért is? Mert így van kitalálva a szervezeted.
1. Az a fránya genetika
Egészségesen eszel, sportolsz, mégsem olvadnak rólad a kilók? Ha a szüleid "erőscsontúak", te pedig kövér voltál gyerekkorodban, akkor fölösleges a szupermodell alak elérése érdekében gyötörnöd magad, mert a genetika előbb-utóbb közbeszól.
A test elraktározza magában a súly génmintázatát, amelyből a szervezet nagyon nehezen enged. Mivel ez a mintázat sokszor nem feltétlenül egyezik meg az ideális testsúlyéval, ezért alakul ki a túlsúly. A túlsúlyos embereknek sokkal több zsírsejtjük van, mint egy átlagos testalkatú egyénnek. Az örökölt génállományt pedig nem lehet befolyásolni. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem érdemes sportolnod, de a szupervékony alakról sajnos le kell mondanod!
2. Számít az életkor is
A "nemcsak a húszéveseké a világ" szöveg fogyókúrás illetve egyészségügyi berkekben sajnos nem menő. A nők teste 40 fölött már nem úgy működik, mint fiatalabb korukban. A szervezet ilyenkor "kiszámolja és eltervezi" az optimálisnak tartott súlyát, amelyből nem könnyen enged. A kor előrehaladtával ráadásul a kalóriaigény csökken, tehát nem tudsz nyugodt szívvel ugyannyit enni, mint mondjuk öt-hat évvel ezelőtt, mert ez a mennyiség egy idő után többletkalóriát és plusz kilókat fog jelenteni.