Egyszerű tippek, amelyek otthonossá teszik a lakásod
Az otthonunk az a hely, ahol a nyugalom, a biztonság és a melegség érzése tölt el minket. Az otthonos légkör megteremtéséhez, nem kell lakberendezőnek lennünk, sőt az egész lakást sem kell felforgatnunk, hanem elég pár kiegészítő, és percek alatt bensőségessé varázsolhatjuk a környezetünket.
Játék a színekkel
A fal, illetve a berendezési tárgyak színe meghatározza a lakás hangulatát. A színek lélektani hatással bírnak, ezért használhatjuk otthonunkban hangulatkeltő eszközként. Ehhez figyelembe kell vennünk a berendezési tárgyak együttes színhatását; fontos, hogy harmonizáljanak egymással.
A színek egyik csoportja hideg színek, melyek a vízhez és a jéghez köthetőek, ilyen szín a zöld, a kék, az ezüst és a fehér. A meleg színek a nap, a tűz, és a vér fogalmához kapcsolódnak, mint a sárga, narancs, piros, és bíbor. Ha fém kiegészítők helyett fa anyagút választunk, és ha meleg színekkel párosítjuk, akkor a hangulatot otthonosabbá tehetjük.
Hangulatfokozás fényekkel - Csináld magad!
A hangulatkeltést illetően sok múlik a világításon is; inkább használjunk több kisebb fényforrást egy nagy helyett, nemcsak praktikusabb, hanem hangulatosabb is. Az illóolajok és a gyertyák is hozzájárulnak a kellemes légkör kialakításához. Készíthetünk könnyedén mi is zselé gyertyát, ami dísznek is kiváló, amellett, hogy a saját kezűleg készített kiegészítők egyediek, és öröm rájuk nézni.
A zselé gyertya elkészítése: Szükségünk van egy szép formájú üvegedényre, vagy pohárra, zselére, színező porra, kagylóra, vagy amivel díszíteni szeretnénk, és kanócra. Vízfürdőben melegítsük fel a zselét víz állagúra, majd adjuk hozzá a kiválasztott színező port, hogy elkerüljük a légbuborékok keletkezését. A gyertyazselét lassan kevergessük, és lassan öntsük a lehetőleg meleg üvegedénybe, először csak egy vékony réteget öntsünk pohár aljára, majd illesszük bele a díszecskéket, ezután óvatosan öntsük rá a zselét. Az üvegedényt tartsuk forró vízben megszilárdulásig, majd miután kihűlt, egy felforrósított sasliknyárssal fúrjunk lyukat a zselébe, s ebbe helyezzük bele a kanócot. Arra ügyeljünk, hogy a dekorációhoz használt tárgyat ne rakjuk a kanóc közvetlen közelébe, nehogy felgyulladjon.
Vidám kiegészítők
Könnyen bensőséges hangulatot teremthetünk, ha jól választjuk meg a kiegészítőket. A nappalit barátságosabbá tehetjük, ha a kanapén mintás vagy színes díszpárnákat helyezünk el, a dohányzó asztalt pedig terítővel fedjük le. Az üres falakat képekkel díszíthetjük, akár családtagjaink fotóit is kitehetjük.
A lényeg, hogy olyan képeket válasszunk, amelyek barátságos hangulatot árasztanak, és tekintetünkkel szívesen időzünk rajtuk. Vásárolhatunk sima fakeretet, amelyet kedvünkre és ízlésünk szerint pingálhatunk ki. A függönyök és a szőnyegek is sokat dobhatnak lakásunk hangulatán, csak arra törekedjünk, hogy a kiegészítők passzoljanak egymáshoz.
Kellemes, barátságos otthont aligha képzelhetünk el virágok vagy növények nélkül. A szobanövények kellemes hangulatot teremtenek, remek díszei lehetnek lakásunknak, de a gondozásukra fordítsunk kellő figyelmet.