Csernobili sugárzás: félelmetes dologra jöttek rá a kutatók, amit tovább kell vizsgálni

A csernobili atomkatasztrófa a mai napig hatással van az emberiségre. Még az állatok szervezetében is változás állt be miatta.

A tudósok régóta figyelik, milyen változások vannak Csernobilban

A Csernobil című HBO sorozat miatt valószínűleg már mindenki kívülről tudja, hogy milyen katasztrófa csapott le ránk 1986. április 26-án. A tragédia pontosan hajnali 1 óra 23 perckor következett be, amikor a negyedik reaktor felrobbant. A világ anno svéd tudósoktól szerzett tudomást a balesetről, mivel a szovjetek el akarták titkolni az egészet.

A katasztrófa azonnali és hosszú távú hatásokkal járt az emberi egészségre és a környezetre is. A sugárzásnak kitett emberek között nőtt a rákos megbetegedések száma, különösen a pajzsmirigyrák esetében.

Most új dolgot fedeztek fel a kutatók, akik bizonyítékkal is tudtak szolgálni. Hogy mi ez pontosan, az a galériánkból kiderül!

Anno 2019 nyarán lett kész az új csernobili szarkofág, ami 108 méter magas, 150 méter hosszú és 250 méter széles. A 36 ezer tonnás konstrukció elfedi a felrobbant négyes reaktor romjait, és körülbelül 100 évig nyújthat megfelelő védelmet.
Kattints a további képekért!

Napjainkban is élnek radioaktív céziummal szennyezett vadgombák Németországban, ez pedig az 1986-os atomkatasztrófa következménye.

Leadfotó: Flickr – Illusztráció

Oldalak

Video Szerelmi horoszkóp
Lifestyle
A Bika napját egy kellemetlen félreértés árnyékolhatja be. Napi horoszkóp.
Sztárok
Matthew Fox személyesítette meg Jack Shepard karakterét a Lost - Eltűntek című sorozatban, s bár akkoriban ő maga óriási népszerűségnek örvendett, ma már szinte egyáltalán nem szerepel a nyilvánosság...
Lifestyle
A mellrák korai felismerése életet menthet – több szervezet közösen hívja fel a figyelmet a mellrák elleni küzdelemre.