4 stílusikon, akire fel lehet nézni
A múlt század dívái csodálatos és erős nők voltak. Tudták, mit akartak és álmaikért képesek voltak óriási áldozatokat hozni. De a legfontosabb, hogy hűek maradtak önmagukhoz. Bemutatunk 4 stílusikont, akikre ma is felnézhetünk.
Marilyn Monroe: érzékiség és jókedv
Mai napig első számú szexiszimbólumnak számít, domborulatainak köszönhetően a nőiesség tökéletes ideáljaként tartják számon. Emellett az amerikai álom megtestesítője: a szegény kislányból világhírű, sikeres sztár lett.
Apja Marilyn születése után magára hagyta a családot, édesanyja pszichikai betegségben szenvedett, ezért nevelőszülőknél és intézetekben nevelkedett. Ennek ellenére nem törődött bele sorsába, és a világ legismertebb színésznőjévé vált. Az ismertség ára, a szörnyű híresztelések és a magánélet teljes hiánya végül mentálisan tönkretette. Mégis mosolygós, szimpatikus személyisége maradt emlékezetünkben.
,,A tökéletlenség szépség, az őrület zsenialitás és jobb abszolút nevetségesnek lenni, mint abszolút unalmasnak.”
Coco Chanel: bátorság és luxus
A modern női divat úttörőjét nem lehetett szerény nőcskévé idomítani, szerencsére! Különben mégváratna magára a „Kis fekete” és a „Chanel No.5”. Nagy bátorság kellett hozzá, hogy divatjával kifejezze, a nő nem a fodros csipkés habcsók-ruháktól nő.
Egyszerűbb, kényelmesebb, de annál elegánsabb ruhákat alkotott, melyek talán soha nem mennek ki a divatból. Elveiért merészen harcolt, őszintén kimondta véleményét. Egy olyan korban, melyben szokatlan volt egy nő anyagi önállósága, olyan hatalmas monopóliumot épített fel, mely a mai napig is virágzik.
„A szépség azért kell nekünk, nőknek, hogy a férfiak szeressenek minket. Az ostobaság meg azért, hogy mi szeressük őket.”
Audrey Hepburn: elegancia és jószívűség
Ki nem emlékezne az Álom luxuskivitélben című film nyitójelenetére, melyben Holly Goligthly rettentő elegáns ruhában a Tiffany's előtt reggelizik. Stílusa felejthetetlen, kislányos és kifinomult egyben.
Pályáját balerinaként kezdte, majd belopta magát Hollywood és a világ szívébe. Soha nem felejtette el múltjának traumáját, a II. világháborúban tapasztalt éhezést és félelmet. Szépségét és ismertségét jó célra fordította, az ENSZ Gyermeksegélyezés Alapjának (UNICEF) jószolgálati nagyköveteként sok gyermeknek erőt és melegséget adott.
„Hiszem, hogy a boldog lányok a legszebbek. Hiszek abban, hogy erősnek kell maradni akkor is, ha minden összedőlni látszik. Hiszek a csókolózásban, és hiszem, hogy holnap új nap virrad. Hiszek a csodákban.”
Karády Katalin: titokzatosság és önfeláldozás
Hazai példaképünknek tekinthetjük Karády Katalint is. Az első magyar femme-fatale érzéki és titokzatos kisugárzása révén vált ünnepelt dívává. A II. világháború alatt kémkedéssel vádolták, fogva tartották és megkínozták.
Mégis képes volt ezek után is kockára tenni életét, egy osztálynyi gyereket megmentett a kivégzéstől, saját lakásán gondozva őket a háború végéig. Ma is titkok övezik életét, melyeknek köszönhetően igazi legendává vált.
„Nem születtem társas lénynek. Gyűlölöm a kötöttséget, a szabályos életmódot. Fejgörcsöt kapok attól, hogy valaki beleszól abba, amit csinálni akarok.”