Minden, amit a mikulásvirág gondozásáról tudni érdemes
Az ünnepi időszak egyik szimbolikus növénye, így érdemes tisztában lenni a megfelelő karbantartásával.
Mikulásvirág
A mikulásvirág (tudományos nevén Euphorbia pulcherrima) manapság az ünnepi időszak (karácsony) egyik szimbolikus szobanövénye. Régebben - a '60-as évek elején - nem igazán tartották a lakásban, mert magas növésű cserje volt, napjaink nemesített fajtái azonban bokrosak, ellenállóbbak, kisebb termetük és nem utolsó sorban dekoratív jellegük miatt pedig örömmel dobjuk fel velük otthonunkat.
Mexikóban őshonos növény, és az aztékok termesztették, méghozzá a tisztaság jelképeként. Leveléből piros festéket készítettek, de láz- és fájdalomcsillapításra is használták. Később a Taxco mellett élő Ferenc-rendi szerzetesek már az ünnepi körmenetükben is alkalmazták, aztán pedig Greenville-be is eljutott, ahová Mexikó első amerikai nagykövete telepítette be.
Jellemzői
A mikulásvirág maximum négy méter magasra nő meg, termesztett változatai azonban tömöttek, körülbelül 30-45 centiméteresek, formájuk megőrzése érdekében pedig évente metszeni szükséges őket. Virágzati felleveli két hónapig tartanak ki, ezek közül a leginkább népszerű a piros verzió, de kapható fehér, valamint rózsaszín is. Ha ilyen növényt vásárolunk, akkor arra érdemes figyelnünk, hogy a közepén még bimbós legyen.