Meghódították Los Angelest a magyar tervezők

Fővárosunk után Los Angelesben is debütáltak a magyar tervezők, akiknek munkáit a február 3-án megnyílt Showroom Budapestben csodálhatta meg az érdeklődő közönség.
A divat művészete
Fashion As Art! - a divat mint művészet, hangoztatta a 2013. február 3. és 5. között megtekinthető esemény mottója, hisz a showroom létrehozásának egyik célja a hordható "műalkotások" hirdetése, az egyedi és magas művészeti tartalommal bíró darabok bemutatása volt. A különleges kiállítás debütálásának további célkitűzése a nemzetközi szakma figyelmének felkeltése mellett a hosszútávú üzleti kapcsolatok kialakítása is volt. A showroom kurátorai Jankovich Mariann (fotós-stylist) és Oláh Anna (iparművész-táskatervező ) közel egy hónapos előkészület után nyitották meg az eseményt, hogy a csak erre az alkalomra kialakított installációban nemzetközi szinten prezentálják a magyar designerek alkotásait.
Sikert hozott az angyalok városa
A külföldi bemutatkozásra, a szakmai- és kereskedelmi kapcsolatok kiépítésére tökéletes terepnek bizonyult az angyalok városaként is emlegetett, napfényes Los Angelesben megnyíló Showroom Budapest, ahol többek között DoraAbodi (Abodi Dóra), Sarolt Jewelry (Végh Sarolta), AnnaAmelié (Oláh Anna), KataSzegedi (Szegedi Kata), DanielBenus (Benus Dániel), Nubu (Garam Judit, Hajdú Anett, Kovács Adél), Tomcsányi Dóri, Vido Nóri, YESSUS (Jankovics Mariann & Végh Sarolta) és a Vayaro (Kay Roy, Czuczka Csaba segédtervező) mutatkozott be.
Arany barlang és griffek
A rendezvény helyszíne a magyar származású, Emmy-díjas, animátor, író és rendező Csupó Gábor galériája, a Santa Monica-i gGalary volt. A projekt nem véletlenül viselte a Gold Cave 99.9 nevet, hisz az egész helyszínt egy kincses odúvá, egy igazi aranybarlanggá szerették volna varázsolni. A látogatók ebben a szürreális-ragyogó világában csodálhatták és vásárolhatták meg a nem mindennapi darabokat. Ragyogó “barlangjuk” őrzőiként, Budapest város címeréből adaptált arany griffeket hívtak segítségül a tervezők, hiszen a griffmadár alakja megjelenik a magyar népmesékben, amely legendás állatokat a mitológia a kincsek őrzőinek és minden teremtmény urának tartja, akik a fejedelmek és királyok jelképei voltak, tollaik pedig gyógyítják a vakságot.
Forrás: Showroom Budapest
Oldalak
