Ezt a 4 dolgot mindenképp kerüld ha azt szeretnéd, hogy minél tartósabb legyen a hajfestés
Egy új hajszín mindig jó módszer arra, hogy feldobjuk a megjelenésünket. Azonban akár teljes színváltás mellett döntünk, akár highlightokkal frissítjük fel hajszínünket nem árt, ha tudjuk, hogy számos olyan tényező van, mely gyorsíthatja új hajszínünk megkopását, kifakulását.
Ezek befolyásolják a hajszínűnk tartósságát
Az, hogy egy adott szín mennyire lesz tartós sok tényezőtől függhet – hívják fel a figyelmet a Dyson szakértői. Szerepet játszik benne a hajfestés technikája, a hajmosások gyakorisága, vagy éppenséggel az, hogy milyen színt választottunk, ugyanis bizonyos árnyalatok, például a vörös, hajlamosabbak gyorsabban „eltűnni” a hajból. Általánosságban elmondható, hogy a festékmolekulák könnyebben kiszabadulnak a sérült hajból, illetve az is befolyásolhatja hajszínünk tartósságát, hogy milyen gyakran és milyen fokú hőhatásoknak tesszük ki tincseinket hajformázás közben.
A hajszín ellenségei: UV, klór, tengervíz
A Dyson szakértői négy, a hajszín megfakulását gyorsító tényezőt alaposabban is körül jártak:
1. Magas hőmérséklet: Minél magasabb és gyakoribb hőhatásnak tesszük ki hajunkat hajformázás közben annál inkább esélyünk van arra, hogy hajszínunk idő előtt megfakuljon. Ennek hátterében az áll, hogy a túlzott hő károsíthatja a haj külső rétegét, ami lehetővé teszi a festékmolekulák távozását a hajból, és tompítja a szín élénkségét. Érdemes észben tartani azt is, hogy bár a hajfestési technikák napjainkra már sokkal kíméletesebbek, mint korábban voltak, azonban a felhasznált különböző kémiai anyagok is károsíthatják hajunk szerkezetét. Ehhez aztán hozzáadódik a magas hőfokon történő hajszárítás és hajformázás kedvezőtlen hatása és máris búcsút is inthetünk vadonatúj hajszínünknek.
2. UV sugarak: A túlzásba vitt napozás nemcsak a bőrünknek árthat, hanem a hajunkra sincs jó hatással. Az erős napfény egyrészt a hajban található, természetes melanin pigmentek elpusztításával ronthatja a hajszín élénkségét, a festékmolekulák pedig könnyebben ki tudnak „szabadulni” a sérült hajból. Ezen felül az UV sugárzás a festési folyamat során képződő színmolekulákat is károsítja, ami a szín kifakulásához vezet. Az UV sugárzás ellen nyáron a legkönnyebben úgy védekezhetünk, hogy ha kalapot viselünk, illetve igyekszünk az árnyékban tartózkodni.
Mutatjuk, hogy még mire érdemes figyelni, lapozz!