Sokak félelme bekövetkezett – Már hazánkban is fertőz a majomhimlő
![](https://www.femcafe.hu/sites/default/files/styles/story_hero/public/images2021/cikkek/muller_cecilia_mti_lead.jpg?itok=V1TKtBEf)
Már Magyarországon is felütötte a fejét a majomhimlő. Müller Cecília kedden jelentette be, hogy egy 38 éves férfinél azonosították először a betegséget – számolt be a Tények.
Nyakunkon az újabb világjárvány?
Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, a ritka afrikai betegség egyre több európai országban bukkan fel, most azonban már hazánkba is elérkezett. A majomhimlő az országos tisztifőorvos szerint nem terjed könnyen, szoros kontaktussal lehet csak elkapni, a betegség lefolyása azonban kettő, esetenként négy hétig is eltarthat.
A tünetei a kezdeti szakaszban:
- a rossz közérzet,
- fejfájás,
- izomfájdalom,
- nyirokcsomó-duzzanat,
- majd megjelennek a kiütések, hólyagok, ezek jellemzően az arcon, kézfejen és tenyéren, majd az egész testen.
Az országos tisztifőorvos elmondta azt is: általánosságban a majomhimlős beteg két héten belül, mindenfajta terápia nélkül magától felgyógyul. A feketehimlő elleni védőoltás beadásának időtartama limitált, tehát a bizonyítottan majomhimlős beteg szoros kontaktjának csak akkor ajánlott az oltás, ha a kontaktus óta nem telt el négy nap – írta meg az MTI.
A napokban sokak számára aggasztó tanulmány látta meg a napvilágot, miszerint egy betegség 26%-kal gyorsítja az agy normál öregedését.
Leadfotó: MTI/Mónus Márton
Oldalak
This is a modal window.