Ha ezeket a gyógyszereket szeded, nem szabad sportolnod
Vigyázni kell velük.
4 gyógyszer, ami nem fér össze a sporttal
Nem minden esetben jótékony a sport: bár a testmozgásnak rengeteg pozitív hatása van, bizonyos gyógyszerekkel kombinálva súlyos panaszokat is okozhat. Mutatjuk, melyik az a 4 készítmény, amelynek szedése esetén jól át kell gondolni, bevállaljuk-e az edzést.
1. Béta-blokkolók
A béta-receptor-blokkolók egy olyan gyógyszercsoport, melyet szív-érrendszeri megbetegedések kezelésére alkalmaznak: leggyakrabban magas vérnyomás, szívritmuszavar, szívelégtelenség és anginák egyes típusai esetén írja fel őket az orvos. A béta-blokkolók lassítják, ezáltal pedig kímélik a szívet, és mivel tágítják az ereket, képesek csökkenteni a vérnyomást.
Azért nem szerencsés a béta-blokkolók szedésével párhuzamosan sportolni, mert a testmozgás pontosan arra kényszeríti a szívet, amitől a gyógyszer meg akarja óvni: a pörgésre. Az egymással ellentétes üzenetek összezavarják a testet, így hamar kifáradhatunk, rosszul lehetünk. Mindenképpen konzultáljunk az orvosunkkal, aki segíthet a probléma megoldásában, esetleg alternatívákat ajánlhat.