Életet is menthet - Amit az őssejtterápiáról tudnod kell
Napjainkban sokat hallhatunk az őssejtterápiákról és egyre többen élnek azzal a lehetőséggel, hogy újszülött gyermekük őssejtjeit levetessék. Azt mindannyian tudjuk, hogy számtalan betegség gyógyítható velük, azzal azonban sokszor nem vagyunk tisztában, hogy milyen területen alkalmazhatóak vagy hogy pontosan mik is azok az őssejtek. Most összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Az őssejtek levétele és alkalmazása ma már a mindennapos orvosi rutinfeladatok közé tartozik. Nem véletlenül választják nagyon sokan azt a lehetőséget gyermekük születésénél, hogy levetetik az őssejteket, hiszen így később - szükség esetén - az orvosok visszaültethetik azokat, melynek segítségével akár komolyabb betegségeket is sikeresen gyógyíthatnak.
Hatékony technológia
Habár az őssejtek beültetése alig több mint 20 éves múltra tekint vissza, mégis közel 50 ezer őssejt-transzplantáció történik évente a világon. Az elmúlt évben pedig már az egymilliomodik beültetés is megtörtént, ami kétségtelenül azt mutatja, hogy egy nagyon hatékony orvosi technológiáról beszélhetünk. Az őssejtek beültetése ma már szerencsére nem csak külföldön érhető el, hanem hazánkban is. Itthon például 300-400 ilyen terápia történik évente.
Mik azok az őssejtek?
Az őssejtek valójában nem specializálódott sejtek, melyek korlátlan számú osztódásra is képesek. Éppen ezért át tudnak alakulni és képesek átvenni akár az elpusztult vagy beteg sejtek, szövetek szerepét. Az őssejtek természetesen nem csak az újszülötteknél találhatóak meg, hiszen a felnőtt szervezetben is jelen vannak, legnagyobb számban a csontvelőben. Sőt, pont ezek a sejtek felelősek az elhalt szövetek folyamatos újraképződéséért.
Az őssejtek kinyerésére nem csak az újszülötteknél van lehetőség, felnőttkorban is elvégezhető ez az eljárás, azonban sokkal nehezebben és akár szövődményekkel. Továbbá a felnőttkori őssejteknél előfordulhat, hogy kevésbé hatékonyak, mint az újszülöttektől vett sejtek.
Milyen betegségek gyógyítására alkalmazható?
Azt pontosan tudjuk, hogy jó néhány betegség ellen sikeresen alkalmazzák az őssejtterápiát. Többek között a daganatos betegségek, Alzheimer-kór, sőt akár a vakság kezelésében is sikeresen vetik be ezt a technológiát.
Természetesen számtalan próbálkozás akad arra vonatkozóan is, hogy milyen területeken alkalmazhatók még sikeresen az őssejtek. Így ma már a lehetséges területek között szerepel a cukorbetegség, izomsorvadás, süketség, stroke, traumás agysérülések vagy akár a gerincvelő sérülésének a kezelése is.
A technológia fejlődésével ma már az is elérhető, hogy a laboratóriumokban nem csak a tárolását oldják meg ezeknek az őssejteknek, hanem akár a szaporításuk is lehetővé válik. Így akár kevesebb mennyiségű őssejt is elegendő ahhoz, hogy a betegségeket sikeresen gyógyíthassák az orvosok.
Gondoskodjon gyermeke biztonságáról!
Kössön őssejttárolási szerződést a KRIO Intézetnél, Magyarország legnagyobb őssejtbankjánál! Az idén 15 éves KRIO Intézetnél március 4. és április 26. között szerződést kötő ügyfelek között minden harmadik napon kisorsolunk egy tabletet, valamint részt vesznek a 1.500.000 Ft-os jubileumi fődíj sorsolásán is. Ne feledje, az őssejt életet menthet! (x)