Mikor becézhetjük párunkat és mikor nem? Tudd meg most!

Nyelvünkben rengeteg olyan szó van, amely kedveskedésre, becézgetésre szolgál. Ezekkel kifejezhetjük az érzéseinket, és néha intimebbnek is érezzük őket, mint a rendes neveket. Egy kapcsolatban azonban a becenevek túlzott használata nem feltétlenül vezet jóra. Most adunk néhány tippet, hogyan kerüljük el a kellemetlen helyzeteket!
Nem mindegy, mi a becenév
A becézések általában arra szolgálnak, hogy teremtsünk magunknak egy intim teret, mellyel összetartozásunkat még szorosabbra fonjuk. Szinte megszámlálhatatlan verzió van arra, hogyan tudjuk becézni a pasit. Sokszor hallani olyan kedveskedő szavakat is, amelyek egyébként – az eredeti jelentésükben – egyáltalán nem is pozitív jelentésűek. A kapcsolatokban azonban van, hogy néhány szó átértelmeződik.
Ezzel nincs is baj, a lényeg az, hogy mindkét fél elégedett legyen a becenevével. Ha látjuk, hogy kedvesünk nem éppen szereti, amikor „cicabogárnak” vagy „nyuszipóknak” hívjuk, akkor jobb, ha el is felejtjük ezt a kedveskedést. A pasik legtöbbször jobban szeretik a kicsit kedveskedő, aranyos, de mégsem gyerekes és lealacsonyító szavakat. „Nyuszifül” helyett maradjunk inkább az „édesem”, „kicsim” szavaknál, ha nincsen valami egészen személyes, ami csakis a mi kapcsolatunkban nyeri el értelmét.
Társaságban soha!
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Meglehet, hogy azért használjuk mások előtt a beceneveket, mert találunk egy vetélytársat, és még jobban ki szeretnénk hangsúlyozni, hogy ő a miénk, és nem adjuk senkinek, ne is próbálkozzon. Ezt azonban nem a túl kedves szavakkal kell kimutatnunk, hanem inkább érintésekkel, pillantásokkal, ölelésekkel és esetleg csókokkal. Arra is figyeljünk azonban, hogy ne vigyük túlzásba ezeket se, mert akkor feltűnő lesz, mennyire féltjük párunkat az illetőtől.
Oldalak
