A "szeretlek" szó veszélyei - Ezt tedd, ha csak egyikőtök mondta ki
A szerelmesek között mindig az egyik legnagyobb dolog, amikor egyikük úgy dönt, szóban is ki szeretné fejezni az érzéseit a másik felé, és kimondja azt a bizonyos szót: „szeretlek”. A mesékben ilyenkor mindig visszamondja a másik fél is, és boldogan élnek, amíg meg nem halnak. De mi van akkor, ha a valóságban ez nem így van? Mi van akkor, ha egyikünk még nem kész erre, vagy még nem érez így? Mit kell ilyenkor tenni? Cikkünkből most megtudhatod.
A bizonyos „sz” betűs szó
Szerelmünket és szeretetünket sokféleképpen kinyilváníthatjuk párunk felé: ölelésekkel, csókokkal, kedveskedéssel és odafigyeléssel. Az is természetes, és elvárt azonban, hogy egy idő után szavakkal is megtegyük ugyanezt, és kimondjuk: „szeretlek”. Sokan természetesen kezelik ezt a szót, és szinte minden nap kimondják, de vannak, akik félnek használni. Ezek azonban szélsőségek, és egyik sem a legjobb, de sajnos nehéz változtatni az ilyen berögzült szokásokon. Az sem jó, ha nem mondjuk, de az sem, ha mindennapossá válik. Óvatosan kell bánni ezzel a szóval, és megérteni a jelentését.
Vigyázzunk vele!
Mint már azt az előbb említettük, nem jó, ha a végletek közé tartozunk. Egy pasinak is szüksége van arra, hogy néha hallja tőlünk, hogy mit érzünk iránta. Ha ugyanis tényleg szeretjük, de nem merjük kimondani neki, akkor azt hiheti, hogy nem is valódiak az érzéseink iránta.
Az sem jó azonban, ha minden telefonbeszélgetést és találkozást „szeretlek”-kel fejezünk be. Egy idő után ugyanis akkor elveszíti az értelmét, és olyan természetessé válik, mintha azt mondanánk egymásnak: „Szia, hogy vagy?”. Ez azonban egyikünk sem akarja. Hagyjuk meg a szó kimondását az intim, egymás szemébe nézős, őszinte pillanatokra.