A leghatásosabb méregtelenítő módszerek

Végre beköszöntött a jó idő, így sokan méregtelenítő kúrába kezdenek, hogy a télen felgyülemlett méreganyagoktól megtisztítsák szervezetüket. Bemutatjuk a legjobb módszereket, melyek segítségével egészségesen megszabadulhatunk a káros anyagoktól.

Méregtelenítő kúrát leggyakrabban egészségünk megőrzése érdekében végzünk. A helytelen táplálkozás és a rohanó életmód következtében ugyanis szervezetünkben méreganyagok halmozódnak fel, amelyeket tanácsos időnként eltávolítani. Egy hatásos méregtelenítő kúra során a különféle toxinok és salakanyagok távoznak a szervezetből, amely azután tisztán, újult erővel képes ellátni feladatait.

 

Az első lépés
Mielőtt bármiféle méregtelenítésbe kezdenénk, elsősorban táplálkozási szokásainkon kell változtatnunk.

A helytelen táplálkozás ugyanis akadályoz mindenféle tisztító folyamatot, legyen az akár természetes, akár mesterséges. Ha azonban megfelelő minőségű és mennyiségű tápanyagot juttatunk szervezetünkbe, az már önmagában segíti a méreganyagok távozását.

 

Milyen kúrát válasszunk?
Lébőjt kúra: Lényege, hogy a kúra időtartama alatt nem veszünk magunkhoz semmiféle szilárd táplálékot. Frissen facsart gyümölcs- és zöldséglevet, zöld teát és szénsavmentes ásványvizet fogyasztunk, minimum 2,5-3 litert naponta. Így a szervezet kénytelen aktivizálni addig nem használt tartalékait, amelynek következtében beindulnak a különféle öngyógyító és öntisztító folyamatok. A lébőjt kúra elsősorban az emésztőrendszerben fejti ki hatását, ezen kívül csökkenti a vércukorszintet, a magas vérnyomást, valamint segítségével néhány felesleges kilótól is megszabadulhatunk.

Gyümölcskúra: Minimum három, maximum öt napig ajánlott. Ezeken a napokon csak friss gyümölcsöket fogyasszunk, naponta körülbelül 1,5-2 kg-ot. Étrendünket legyen minél változatosabb, az egyfajta gyümölcs fogyasztása ugyanis nemcsak egyhangú, de hatásában sem olyan intenzív. Legjobb méregtelenítő gyümölcsök az alma, a körte, a szőlő, az áfonya és a füge. Fontos, hogy a kúra időtartama alatt se feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű folyadékról, amely 2,5-3 liter naponta. Gyümölcskúra ajánlott szív- és érrendszeri betegségek, magas koleszterin, székrekedés és gyenge immunrendszer esetén.

 

Gyógynövényes méregtelenítés
A gyógynövényeket már ősidők óta hatásos orvosságként alkalmazzák a legkülönbözőbb betegségek ellen. Íme néhány közülük, amely teának elkészítve méregtelenítőnek is kitűnően alkalmas:

Kamilla: Egyik legismertebb gyógynövényünk, amely külső és belső kezelésre egyaránt alkalmas. Kitűnően alkalmazható légúti fertőzések és gyulladásos megbetegedések esetén. Tökéletesen alkalmas méregtelenítésre, hiszen enyhíti a gyomorpanaszokat, emellett jótékony hatással van a bélműködésre.

Csalán: A növény levelében rengeteg vitamin és ásványi anyag található. A legerősebb vértisztítónak tartják, amely eltávolítja a szervezetből a méreganyagokat. Jótékony hatással van a veseműködésre is, hiszen serkenti a vízkiválasztást.

Gyermekláncfű: Vízhajtó hatású, ennek köszönhetően képes megtisztítani szervezetünket a felesleges salakanyagoktól. Az epe- és a májműködésre egyaránt jótékony hatással van.

Zsálya: Felfúvódás, emésztési zavarok és bélproblémák esetén ajánlott, emellett gyulladáscsökkentő hatásáról is ismert. Fertőtlenítő- és enyhe vízhajtó hatásának köszönhetően kitűnően alkalmas méregtelenítésre is.

Articsóka: Jelentős mennyiségű cynarint tartalmaz, amely eltávolítja a szervezetből a méreganyagokat. Emellett serkenti a máj- és az epe működését, csökkenti a koleszterint és a vércukorszintet.
 

Oldalak

Home&Design
Szereted, ha az otthonodban több stílus, korszak és irányzat keveredik? Akkor ez lesz számodra a tökéletes belsőépítészeti trend.
Lifestyle
A rakott krumpli egy igazi magyar klasszikus, ami sok háztartásban számít kedvencnek, ráadásul szinte elrontani sem lehet. Ha azonban hajlandók vagyunk kicsit félre tenni a már megszokott receptet,...
Lifestyle
Manapság már szinte minden háztartásban megtalálható a kompakt légkeveréses sütő, sokan azonban elkövetnek vele egy komoly hibát, amely az egészségre is káros lehet.