Lifestyle

Ebben az európai országban már a mesterséges intelligencia írja az egyik nyomtatott napilapot

A legfejlettebb technológiát az újságíró szakma legrégibb eszközével, a papírral párosította az Il Foglio című olasz napilap, amely a mesterséges intelligenciára bízta a nyomtatott kiadás megírását kísérletileg április 11-ig - írja az MTI.

Már az újságírásba is besegít a mesterséges intelligencia

Az Il Foglio újságírók írta változata mellett a napilaphoz minden nap egy négyoldalas, szintén nyomtatott melléklet jár, amelyet teljes egészében mesterséges intelligencia ír. A két verzió közötti különbséget első látásra az adja, hogy a mesterséges intelligencia újságcikkeinél az MI monogram olvasható.

A kísérlet március 11-én indult, és a szerkesztőség egyelőre nem döntötte el, folytatni kívánják-e április után is.

Az újság főszerkesztője, Claudio Cerasa elmondta, fel akarták mérni, milyen lehetőségeket és milyen korlátokat hordoz magában a mesterséges intelligencia a szakma számára. “A lehető legerősebb kontrasztot akartuk megteremteni a legfejlettebb technológiai innováció és a szakma legrégebbi eszköze a nyomtatott papír között” – hangoztatta Cerasa az MTI-nek a külföldi tudósítókkal tartott beszélgetésen.

A mesterséges intelligencia a cikkeket az újságírók kritériuma alapján legkevesebb öt, hat perc alatt megírja, és keveset hibázik.

Közölni kell vele, milyen témában, mekkora terjedelemben, milyen szerkesztőségi irányelveket követve, milyen stílusban készítse el az anyagot. Claudio Cerasa elmondta, hogy túl tág megfogalmazás esetén, a mesterséges intelligencia “elkalandozik”, unalmas cikket is tud írni, és nem áll tőle távol az sem, hogy kitalál nem létező történéseket.

A főszerkesztő elárulta, hogy az Il Foglio csapata számára meglepetésnek számított felfedezni, hogy a mesterséges intelligenciának nincsenek előítéletei, nem hiányzik belőle az irónia és alapvetően optimistább mint hús-vér kollegái.

A legelső szám vezércikkében az MI azt taglalta, hogy a mesterséges intelligencia képes akár egyedül is újságot írni.

A szerkesztőség úgy látja, a mesterséges intelligencia nem helyettesítheti a minőségi újságírást. Ha egy gép képes ugyanarra, amire egy újságíró, akkor a probléma az újságíróval van - vélte Claudio Cerasa.

A napi majdnem harmincezres példányszámú Il Foglio olvasói lelkesen követik az MI-mellékletet. Az első hetekben hetven százalékkal emelkedett az eladás. Annál is inkább, mivel a mesterséges intelligencia legtöbb hibáját összegyűjtő olvasó április közepén egy éves előfizetést és egy üveg pezsgőt nyer.

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Lifestyle
      Sztárok
      Noha a hollywoodi karrier ígéretesen ívelt felfelé, ő inkább a reflektorfényen túli világban találta meg önmagát.
      Lifestyle
      Indul a locsolkodás, ami régi hagyományokon alapul Magyarországon. Megkérdeztük az AI-t, szerinte melyik az öt legrosszabb locsolóvers az interneten.
      Sztárok
      Joe Wright rendezése nemcsak egy újfajta megközelítést hozott a klasszikushoz, de egy olyan filmes gesztust is a világnak adott, amely a nézők szívébe égett. Mert néha egy kézmozdulat többet mond...
      Lifestyle
      A mai napig rengeteget foglalkoznak a Titanic katasztrófájával és azzal, hogy több mint 1500 halálos áldozata volt a szerencsétlenségnek. Sokan megfeledkeznek arról, hogy nemcsak emberek, hanem...
      Lifestyle
      Ha igazán biztosra akarsz menni, és tudni akarod, hogy valaki hazudik neked, érdemes odafigyelned arra, amit az FBI különleges ügynöke mond, mert a segítségével szinte biztosan kiszúrod a hazug ember...
      Home&Design
      Az ember a saját otthonát mindig megpróbálja ízlésesen és praktikusan berendezni. Az apró lakberendezési hibáknak köszönhetően azonban a lakás nem mindig úgy néz ki, ahogyan azt elterveztük. És...