Utazás

Hamarosan indul hazánk egyik legszuperebb borfesztiválja

Augusztus 18-20 között a Dél-Alföld egyik legszebb városában a boré a főszerep. Idén 25 éves a Csongrádi Borfesztivál, mely egy ízig-vérig nyárzáró kavalkád a Dél-Alföld egyik legszebb városában.

Izgalmas programok kicsiknek és nagyoknak

A Borfesztivál fontos esemény a helyiek életében is, hiszen kiváló alkalom az elszármazott családtagok hazalátogatására és igazi közösségi eseményen vehet részt mindenki, aki ellátogat rá. A program helyszíne a város szívében, a régi Magyar Királyi Szálloda, ma a Művelődési Központ és Városi Galéria épülete előtt, a Szentháromság téri park ölelésében zajlik, ligetes árnyas környezetben. A fesztiválhangulat garantált, koncertek sora várja a közönséget. A poptól kezdve az a’capellán át a garázsrockon keresztül, az operetten túl, a nóta és a népdal is szerepet kap, hogy minden korosztály megtalálja a kedvére való rigmusokat.

A kisgyermekes családokat mesejáték, vidámpark, arcfestés és kézműves vásár, ásványbörze várja. A borfesztiválon nemcsak a csongrádi borászok kínálják a finomabbnál finomabb nedűiket, a Tokaji, Dél-Balatoni, Hajós-Bajai, Kunsági és Mátrai borvidék is képviselteti magát legjobb boraikkal. A vendégek megkóstolhatják Csongrád város borát is! A kínálatra nem lehet panasz, aki éppen nem szereti a szőlőből készült bort, az talál magának nagyon finom gyümölcsökből készült, szinte desszertnek számító italokat. A „gasztroutca” kínálata is bőséges - a faszénen sült kolbászoktól, pácolt húsoktól kezdve a kürtőskalácson, lepényen, réteseken át minden finomság fellelhető és megehető. A „kallódó” felnőttek, felnőttmegőrzőben pihenhetnek, ahol különböző logikai és társasjátékokkal foglalhatják el magukat, ha éppen már megfáradtak a borok kóstolásába. Minden este utcabállal zárul a program, így a táncoslábú vendégek is kiszórakozhatják magukat a hajnalig tart a táncos mulatságon.

A Borfesztivál programjain való részvétel mellett a város még számos turisztikai látványossággal is várja az ideérkezőket. Megnézhetik a Belvárosban az autentikus Gyökér utcai, nádfedeles tájházat és azt is, hogyan éltek a századelőn a csongrádi kubikosok és halászok. A Körös-torok homok fövenye a strandolni vágyókat vonzhatja, de a napimádóknak érdemes a Csongrádi Gyógyfürdőbe és Uszodába is ellátogatni egy vagy több csobbanásra. Kerékpárral is bejárható a város, a Csemegi Károly Könyvtárban bérelhetők kétkerekű járgányok, így a városban még könnyebb a kalandozás.

Leadfotó, fotók: Révész Gábor

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Utazás
      Sztárok
      Ferenc pápa húsvéthétfőn bekövetkezett halála az egész világot megrendítette. Még bőven a gyász időszakában vagyunk, de máris elkezdődtek a néhai egyházfő lehetséges utódjáról szóló találgatások.
      Egészség
      Van egy olyan vegyület, amely több mosószerben is megtalálható, azonban sok gyártó mégsem tünteti fel a címkén, mivel nem egy hozzáadott összetevőről van szó, hanem melléktermékről.
      Lifestyle
      Noha legtöbbször teljességgel ártalmatlanok, a pókok már viszolyogtató külsejükkel is félelmet ébreszthetnek az emberben. Felsorakoztatjuk a legtutibb praktikákat, melyek biztosan megszabadítanak a...
      Fashion&Beauty
      Úgy tűnik, Katalin hercegné nem csupán az átlagemberek öltözködésére van hatással, hanem Kamilláéra is, a királyné ugyanis tőle csent el ötletet.
      Sztárok
      Várkonyi Andrea és Bochkor Gábor egyetlen lánya, Nóra 2007-ben látta meg a napvilágot. A két híresség gyermeke a napokban cseperedett felnőtté.
      Lifestyle
      Egy bizonyos típusú ablak sokkal nagyobb eséllyel idéz elő penészesedést, kellemetlen szagokat és akár súlyos egészségügyi gondokat is, ha nem figyelünk oda időben.