Ezt a 3 magyar kifejezést, szinte mindenki helytelenül írja - Te is közéjük tartozol?
A magyar nyelv rendszere sok szempontból logikus, ennek ellenére rengeteg szabályt, illetve kivételt kell észben tartanunk, ha helyesen szeretnénk írni. Összegyűjtöttünk három kifejezést, amelyet szinte mindenki rosszul használ.
Sokszínű magyar nyelv
Bár az okostelefonok, Messenger üzenetek és gifek világában úgy tűnhet, hogy a hétköznapi ember számára egyre inkább háttérbe szorul a helyesírás, anyanyelvünknek érdemes megadni azt a tiszteletet, hogy igényesen, a szabályokat betartva használjuk, hiszen a magyar nyelv része saját identitásunkat. Más nyelvekhez viszonyítva a magyar helyesírás egészen egyszerűnek tűnhet – például a francia nyelvvel ellentétben csak azt írjuk le, amit ki is ejtünk, nincsenek rejtett betűk. Ennek ellenére a magyar nyelv rendszere is számos buktatót rejthet, hiszen tele van szabályokkal, illetve kivételekkel, amelyek erősítik azokat. Mivel a helyesírás szabályai folyamatosan változnak, olykor nehéz lépést tartani az éppen aktuális előírásokkal – egyes szavakat, kifejezéseket a nagy átlag rendszeresen helytelenül ír le. A dátumok, a vesszők és egyéb írásjelek használata, az „ly” kontra „j” kérdése mind visszatérő nehézséget jelenthetnek a magyar nyelv művelői számára. Alább összegyűjtöttünk három példát, amelyek rendszerint kifognak rajtunk. Kattints a galériára!
Elképesztő történet látott napvilágot egy 6 éve elveszett és halottnak hitt kislányról, aki csodával határos módon egy születésnapi zsúron került elő.