Tényleg meggyilkolta a testőrét Alain Delon? Az ügy sosem tisztázódott, a botrány azonban örökre ráégett a filmcsillagra
A 87. születésnapját ünneplő francia világsztárnak nem csupán a csillogásból jutott ki: hosszú életét számos sötét epizód is tarkította.
Fény és árnyék
Nyolcvanhetedik születésnapját ünnepli a francia filmművészet egyik leghíresebb, legtöbbet emlegetett és legjelentősebb figurája, Alain Delon. A színész - nagy kortársával, "riválisával", az egy éve elhunyt Jean-Paul Belmondóval egyetemben - azon francia aktorok előkelő társaságába tartozott, akik nem csupán hazájukban, de világszerte elsöprő hírnévre tettek szert. Delon (és Belmondo) népszerűsége a hatvanas-hetvenes években tényleg csak a legnagyobb hollywoodi sztárokéval vetekedhetett. Hosszú, izgalmas és eseménydús karrierjét olyan jelentős mozik fémjelezték, mint a Michelangelo Antonioni által rendezett - és az európai modernizmus egyik kulcsműveként aposztrofált - Napfogyatkozás (1962), A párduc (1963), A szamuráj (1967), A szicíliaiak klánja (1969), a Borsalino (1970), a Vörös nap (1971), a Volt egyszer egy zsaru (1972), a Két férfi a városban (1973), a Zorro (1974), a Klein úr (1976), vagy épp az Egy zsaru bőréért (1981). Delon számos rangos díjat begyűjtött pályafutása során, a nők a tenyerükön hordozták, és gyakorlatilag a korszak összes jelentős filmrendezőjével együtt dolgozhatott - azonban hiába életének látszólagos tökéletessége, sorsa összefonódott az alvilággal is, sőt a hatvanas évek egyik legnagyobb port kavart francia belpolitikai botrányába is belekeveredett. Kíváncsi vagy a folytatásra?
Akkor tekintsd meg galériánkat, megismertetünk Alain Delon sötét oldalával!
Tudtad, hogy a kiváló színésznő - aki eleinte nem film- és tévészerepeinek, hanem színházi remekléseinek köszönhette ismertségét - szerepelt minden idők egyik leghíresebb és legtöbbet idézett mozijában is?