Hogy lehetséges? Az Alpokban bukkantak a legendás tengeri szörny maradványaira
Az ichthyoszauruszok triász korabeli tengeri hüllők voltak, maradványaikra a svájci Alpokban, mintegy 2800 méteres magasságban bukkantak rá a kutatók.
A korabeli tengeri élővilág félelmetes ragadozói voltak
Az ichthyoszauruszok a triász korában éltek a Földön: tengeri hüllőkről van szó, melyeket egyesek halgyíkokként is emlegettek, és maradványaikra - igencsak meglepő módon - a svájci Alpokban bukkantak rá a szakemberek - számolt be róla az IFLScience nevű tudományos portál.
Az igazán nagy méretű ichthyoszauruszok egyébként csak a halgyíkok korszakának végfázisában fejlődtek ki, bizonyos példányok ekkor akár a 20 méteres hosszúságot is elérhették, sőt az sem számított kifejezetten ritkának, hogy 80 tonnát nyomtak. A halgyíkok a korabeli tengeri élővilág rettenthetetlen, félelmetes ragadozói voltak.
Bár tényleg impozáns méretekkel rendelkeztek, mégis eléggé kevés fosszíliájuk maradt fenn, így aztán a halgyíkokkal foglalkozó kutatók is nehéz helyzetben vannak. Dr. Martin Sander, a Bonni Egyetem tudósa és az IFLScience által ismertetett új tanulmány egyik szerzője úgy fogalmazott: máig rejtély, miért ilyen kevés ichthyoszaurusz-maradvánnyal találkoztak eddig a szakemberek.
Azok a kövületek azonban, melyekről a tudósok most számoltak be, arra engednek következtezni, hogy a fosszíliák egy része gleccserek alatt lehet.