Egészség

Erre érdemes figyelni: 5 hétköznapi dolog, mely hatással van a vércukorszintre

Számos olyan tényező létezik az eddig már jól ismertek mellett, melyek hatással vannak a vércukorszintünk - különösen a cukorbetegek vércukorszintjének - alakulására, ezek közül ismertet dr. Takács Hajnalka dietetikus ötöt.

Dr. Takács Hajnalka dietetikus

Táplálkozással kapcsolatos problémák megoldásában, illetve a megfelelő testsúly elérésében segítek pácienseimnek. A személyes tanácsadás kiterjed az egészségesektől egészen a műtét utáni rehabilitáción levőkig. dr. takács hajnalka dietetikus
Személyre szabott étrend kialakításával támogatom azokat, akiknek kialakult betegség – például cukorbetegség, inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködés stb. – miatt van szükségük életmódváltásra, táplálkozási szokásaik megváltoztatására.
A tényeken alapuló orvostudományban (Evidence-Based Medicine) hiszek - pácienseimnek átadott információim minden esetben a szakma álláspontját és a bizonyítékokkal alátámasztott kutatási eredményeket tükrözik.
Amennyiben személyre szabott tanácsra van szükséged, keress bátran az alábbi Facebook oldalon: www.facebook.com/dietetikusod. További tartalmakért látogass el Instagram oldalamra: www.instagram.com/dietetikushajni.

Kevés alvás

Ha nem tudunk feltöltődni éjszaka, kimerültek vagyunk a másnapi teljesítményünkre, anyagcserénkre, hormonális szabályozásunkra igen csak negatív hatással lesz. Az, hogy kinek mennyi pihenésre van szükség, egyénfüggő. (A párom 6 óra alvással is vígan elvan, sőt. Én, főleg a mostani stresszesebb időszakomban, használhatatlan vagyok 6 óra alvás után, legalább 8 órát igénylek. )

Ha fáradtan ébredünk, rosszabb lesz az inzulinérzékenységünk, a kortizol nevű stresszhormonunk megnövekszik, ami vércukorszintemelkedést okoz. (Sokan erre még több koffeinnel reagálnak, és ahogy a táplálkozásról szóló posztomban olvashattátok, ezzel még negatívabb hatást érnek el). A kevés alvás növeli az étvágyat, aktiválja a jutalmazó központunkat és fokozza a testsúlygyarapodás rizikóját.

Stressz és betegség

Stressz esetén (a betegség is stresszt jelent a szervezetnek) olyan hormonális változás (hormonok felszabadulása) történik, melynek eredményeképpen romlik az inzulinérzékenység és magasabb lehet a vércukorszint. Sőt a kortizol emelkedésével (stresszhormonunk) egyébként is nő a vércukorszint.

Sokan szokták kérdezni, hogy a stressz hatással van-e a vércukorszintre. Amikor azt mondom, hogy igen, mindig hozzáteszem, hogy ha minden más faktor az életmódunkban optimális az egészségünk szempontjából, önmagában a stressz nem okozhat tartósan magas vércukorszintet. Ezt azért szoktam kiemelni, mert sokan ezáltal seprik le magukról a felelősséget és sorolják hátrébb a táplálkozás és mozgás fontosságát, hiszen óriási a stressz az életükben. Nem vitatom, hogy negatívan befolyásolja a vércukorszintet, de a többi életmódbeli faktorral tehetünk ellene.

Lapozz!

Oldalak

Video Szerelmi horoszkóp
Egészség
Lifestyle
Metához tartozó szolgáltatások működésében szerda este többnél is probléma jelentkezett, így nem csak a Facebook állt le.
Sztárok
Jó pár évtizede rajonganak töretlenül a nézők a Csengetett, Mylord? című sorozatért, melynek egyik ikonikus alakja volt a céltudatos, elhivatott és precíz James Twelvetrees lakáj. Kíváncsi vagy,...
Fashion&Beauty
Harper Beckham ismét bebizonyította, hogy remek stílusérzéket örökölt divattervező édesanyjától – a 13 éves sztárcsemete most egy zseniális fast fashion kabátban nyűgözött le sokakat.
Lifestyle
Az Oroszlán múltjából előkerül egy személy, hogy tisztázzanak bizonyos dolgokat. Napi horoszkóp.
Egészség
Ha jót akarsz szeretteidnek, akkor ne ezzel a dologgal lepd meg őket idén karácsonykor, legalábbis ezt tanácsolja az orvos.
Utazás
Nem mondunk senkinek sem újat azzal, hogy a téli évszakban másképp viselkedik az autónk, mint nyáron. Van azonban egy végzetes berögződés, amit még mindig sokan csinálnak.