Lifestyle

Ennek így mégis mi értelme? Itt a maszk, ami a szájat nem takarja

A hülyeség határtalan. Dél-Koreában piacra dobták a maszkot, ami csak az orrot takarja, a szájat nem.

Mire jó az orrmaszk?

Arról, hogy az emberi hülyeségnek még járvány idején sincsen határa, már sokszor meggyőződhettünk, elég csak a vírusszkeptikusok azon képzelgéseire gondolni, miszerint mikrocsip van az oltásban, a maszkban pedig nanorobotok. Persze nem is kell ennyire messzire menni, volt idő, mikor a konteós Facebook-csoportok például azzal voltak tele, hogy a maszktól széndioxid-mérgezést kap az ember, és oxigénhiányt okoz. Ennek az egy fokkal hihetőbbnek tűnő feltevésnek talán sokan bedőltek, de az állítás természetesen nem igaz.

Dél-Koreában azonban most újabb baromsággal álltak elő: kizárólag az orrot takaró maszkot kezdtek el értékesíteni. A reklám szerint a termék legnagyobb előnyét az jelenti, hogy viselése közben is lehet benne könnyen enni és inni – írta meg a 24.hu a The Guardian nyomán. A kosk névre keresztelt maszk (a „ko” és a „mask” szavak kombinációjából ered a név, a ko koreaiul orrot jelent) két részből áll, ebből a szájat takaró anyag bármikor könnyen leválasztható. Az Atman nevű vállalat által forgalmazott orrmaszk tízes csomagokban kapható 9800 koreai wonért, ára átszámítva körülbelül 2500 forint.

Az új termék – érthető módon – elég komoly visszhangot váltott ki a közösségi médiában, hiszen a szakértők a járvány eleje óta hangsúlyozzák, a koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében fontos, hogy a maszk a szájat és az orrot egyszerre fedje le. Vannak ugyanakkor tanulmányok, melyek szerint az orron keresztül jut be a legkönnyebben a szervezetbe a koronavírus, ami létjogosultságot ad az orrmaszknak.

Egyesek ahhoz hasonlították az orrmaszkot, mint amikor valaki a szájmaszkot letolja az orra alá. Egyes szakértők szerint pedig bár mindenképpen furcsa ötlet a kosk, de a semminél még ez is jobb.

Egy kapszula segítségével a koronavírus elleni oltásnál is használt mRNS-t lehetne juttatni a gyomornyálkahártyába az injekció alternatívájaként - javasolja az MIT kutatóinak új tanulmánya, amelyet a Matter című folyóiratban tettek közzé.

Leadfotó: 123rf

Oldalak

Video Kedvenceikről meséltek a kutyabarát sztárok
Lifestyle
Lifestyle
A termálvizeknek számos kedvező hatása van a szervezetünk egészére. Ezek a jótékony hatások részben a betegségek megelőzésében játszanak szerepet, részben a már meglévő egészségügyi problémák...
Sztárok
Nem akármire lettek figyelmesek a brit királyi család szemfüles rajongói, amikor górcső alá vették Harry herceg és Meghan Markle idei karácsonyi üdvözlőlapján.
Sztárok
Jenilee Harrison egykor igézően szép, bájos nő volt, sajnos azonban nem tudott megbarátkozni az idő múlásával, ezért drasztikus beavatkozások mellett döntött.
Christmas
A többség inkább előre megveszi a húst karácsonyra, ami abszolút nem baj, de időben kell kivenni a fagyasztóból.
Fashion&Beauty
Bár a hétköznap hordott ruháinkat szinte mindennap mossuk, a télikabátunk tisztítása gyakran háttérbe szorul, holott a megfelelő módszerrel nemcsak a kabát élettartamát hosszabbíthatjuk meg, hanem a...
Home&Design
Bár sokáig a kertészek egyik kedvence volt, mára kiderült, hogy több problémát okoz, mint amennyi előnnyel jár. Inváziós tulajdonságai és mérgező hatása miatt érdemes kétszer is átgondolni, hogy...