Utazás

A kapitány elsőnek hagyta el a süllyedő hajót – Tíz éve történt a Costa Concordia tragédiája

2012. január 13-án futott zátonyra az olasz luxushajó. A balesetnek 32 halálos áldozata volt, köztük egy magyar férfi. A Costa Concorida tragédiája volt Olaszország második világháború utáni történelmének legsúlyosabb tengeri katasztrófája.

A világ egyik legnagyobb tengerjárója volt

A Costa Concordia luxushajó, amelyen négy úszómedence, öt étterem, 13 bár, háromszintes színház és kétszintes konditerem biztosította a nyaralók szórakozását 2012. január 13-án az esti órákban futott zátonyra. A tragédia teljes mértékben megelőzhető lett volna, hiszen nyugodt idő volt aznap a Tirrén-tengeren, a látási viszonyok pedig tiszták voltak.

Francesco Schettino kapitány parancsára azonban éjjel 10 óra körül a hajó erősen megközelítette a toscanai partok közelében fekvő Giglio szigetét, ahol megfeneklett, egy szikla pedig hetven méteres rést vágott a hajótestbe, aminek hatására az óriási óceánjáró az oldalára borult. A part mindössze száz méterre volt. Később kiderült, hogy semmilyen hajózási útvonal nem volt a közelben, a hajózási társaság biztonsági előírásai kifejezetten tiltották az ilyen jellegű manővereket.

A fedélzeten 4229 személy tartózkodott, közülük 3209 turista a világ 62 országából, többségükben olaszok, franciák és németek, de voltak magyar utasok is a hajón. 32 ember vesztette életét – közöttük a hajón dolgozó Fehér Sándor hegedűművész, akit a tragédia után az óceánjáró hőseként emlegették, mivel síró gyerekeket nyugtatgatott, és adott fel rájuk mentőmellényt –, 157 ember pedig súlyosan megsérült. A helyszínre érkező mentőhajók több mint száz embert húztak ki a vízből, a Concordia fedélzetén rekedt utasok nagy részét pedig öt helikopterrel mentették ki, miután a hajó már annyira megdőlt, hogy a mentőcsónakjait nem tudták a vízre ereszteni. A mentőakció egészen hajnalig tartott.

Cikkünk folytatódik, lapozz!

Oldalak

Video Nagy 2025-ös szerelmi horoszkóp
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Utazás
      Sztárok
      Vilmos herceg és legidősebb fia, György a minap együtt jelentek meg Párizsban egy futballmeccsen, a róluk készült fotók láttán pedig a rajongóknak egyhangú véleményt fogalmaztak meg.
      Fashion&Beauty
      Ha valakitől, akkor Kristen Stewarttól nem ér minket meglepetésként az extravagáns öltözködés, amit a színésznő új filmjének bemutatóján ismét egy következő szintre emelt.
      Lifestyle
      A Vízöntő életében ma drasztikus változások mehetnek végbe. Napi horoszkóp.
      Egészség
      A cukorbetegségnek sok olyan tünete lehet, amit semmisnek tart az ember, de később mégis komoly következményei lehetnek. Az egyik orvos elárulta, mire kell konkrétan figyelni.
      Lifestyle
      A Skorpió vegye észre, hogy valaki titokban nagy odavan érte! Hétvégi szerelmi horoszkóp!
      Utazás
      Idén márciusban több mint 13 ezer új autót helyeztek forgalomba hazánkban. Megmutatjuk, hogy mire kell figyelned, ha új autót szeretnél venni.