Sztárok

Meghalt Katona Klári férje, gyászol a magyar zenészvilág

A magyar dzsesszgitáros 68 éves volt.

Búcsúznak tőle

"Egy ikonikus gitáros, csodálatos tanár, legendás mester. Egy igaz barát ment el" – ezzel az üzenettel jelentette be a Facebookon az MZTSZ Kőbányai Zenei Stúdió, hogy az iskola tanára, Babos Gyula meghalt. A Liszt Ferenc-díjjal elismert zenész 1949-ben született Budapesten, és már igen fiatalon, 15 évesen saját zenekara volt. A Futurama után a Kexből ismerhette a szélesebb közönség, első saját formációja a Saturnus volt. Érettségi és tanári diploma nélkül volt 1977 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz Tanszakának tanára. Saját formáció a Babos Trió az ország egyik híres együttese volt. Olyan nagyokkal zenélhetett egy színpadon többek között, mint Frank Zappa, vagy éppen Tony Scott.

Lapozz, cikkünk folytatódik!

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Sztárok
      Fashion&Beauty
      A szépségipar világában a trendek folyamatosan fejlődnek és változnak, újabb és újabb technikák jelennek meg, amelyekkel kreatívan kifejezhetjük magunkat. Az egyik legújabb trend, amely az utóbbi...
      Sztárok
      A kereskedelmi csatornák indulásával ismerték meg a magyarok: tíz éven át milliókat varázsolt el a képernyőn. Te tudod, ki ő?
      Lifestyle
      A Skorpió kifejezetten azt érezheti, hogy az univerzum a kedvére tesz. Napi horoszkóp.
      Fashion&Beauty
      Nem kell kimosni a hajból, gyors megoldást kínál azonnali eredménnyel, és még az ára is megfizethető: ez a száraz sampon rövid jellemzése. Szuper hatást tulajdonítanak neki, de vajon mit mondanának...
      Sztárok
      1985-ben a világ megismerhetett öt nagyon különböző hátterű tinédzsert, akik szombati büntetésüket töltötték összezárva iskolájuk könyvtárában.
      Lifestyle
      Néhány friss kutatásból kiderült, hogyan sikerült előállítani a legendás „egyiptomi kéket”, ami a legritkább, ugyanakkor legkeresettebb szín volt az ókori világban.