3 vészjósló jel, hogy a kutyád hőgutát kapott - Pofonegyszerűen felismerheted a bajt
Ezt a hőséget nemcsak mi, emberek, hanem a kutyák sem bírják - az állatok könnyen hőgutát kaphatnak, ha nem figyelsz oda rájuk. Eláruljuk, hogyan tudod megóvni a kedvencet a bajtól, milyen tünetei vannak a hőgutának, és mit tegyél, ha az eb rosszul van!
Hogyan kerüld el, hogy hőgutát kapjon a kutya?
Forró napokon ne vidd ki a szabadba
A legegyszerűbb módszer, aminek segítségével ki lehet védeni a napszúrást: ha nem viszed ki a kutyát, amikor borzasztó a hőség. Hagyd, hogy a lakásban legyen, és ha megoldható, engedd meg neki, hogy hűsítő fürdőket vegyen.
Mindig gondoskodj arról, hogy legyen friss vize
Ha kint hőség van, fontos, hogy a kutyus hidratált maradjon. Figyelj oda arra, hogy állandóan legyen neki friss, hűs vize, amibe belekortyolhat, ha szeretne. Azt is rendszeresen ellenőrizd, hogy a folyadék ne legyen se túl hideg, se túl meleg. Ha elmentek otthonról, akkor se felejtkezz el arról, hogy valamilyen hordozható kulacsba, üvegbe vizet tegyél - ne csak magadnak, hanem a kedvencnek is.
Mérd a hőmérsékletét
Ha nem vagy biztos benne, hogy a kutyád túlmelegedett-e vagy sem, akkor mindenképpen mérd meg a hőmérsékletét. Jegyezd meg: a hőmérő nem mutathat többet 41 foknál, mert akkor már baj van! Abban az esetben, ha nem tudod, hogyan fogj hozzá a méréshez, kérdezd meg jó előre az állatorvost, ő megmutatja a helyes eszközöket és módszereket.