A homlokodnál vagy a szemed mögött hasogat a fejed? Erre a betegségre utalhat a fájdalom helye
Ha hasogat a fejünk, nem mindig foglalkozunk vele, hol érezzük pontosan a kellemetlenséget, csak bekapunk egy gyógyszert, hogy enyhülést kaphassunk. Pedig nem mindegy, hol fáj a fejünk. Ha ugyanis sikerül lokalizálni a gócpontot, akkor eljuthatunk a probléma gyökeréhez, és alávethetjük magunkat a hatékony kezelésnek is. Erre a betegségre utal a fejfájás helye!
Szemöldök és a homlok környéke
Ha a fejfájásod a szemöldököd, illetve a homlokod környékén lokalizálódik, akkor tenziós típusú fejfájásról beszélünk. A tenziós fejfájás a leggyakoribb típus, és általában a stressz, valamint az idegesség váltja ki; ilyenkor hosszabb ideig megfeszülnek az izmaid, ami előbb vagy utóbb, de kellemetlenséget okozhat. Általában tompa, szorító vagy sajgó fájdalomról számolnak be a páciensek. Érdekesség, hogy kutatók szerint a tenziós fejfájás és a migrén kapcsolatban áll egymással, mert hasonló agyi kémiai változásokat okoznak.
Aki tenziós fejfájástól szenved, annak tartózkodnia kell a stressztől, ami persze nem könnyű, úgyhogy javasoljuk, hogy a betegek felejtsék el a koffeint, tanuljanak meg néhány arcmasszírozási technikát, hogy ellazíthassák az izmaikat, és figyeljenek arra, hogy rendszeres időközönként egyenek.
Áll, állkapocs környéke
Akinek a fejfájása kisugárzik az áll, állkapocs irányába, annak valószínűleg fogászati területeken kell keresni a probléma gyökerét – annak ellenére, hogy a tenziós fejfájás is produkálhat ilyen tüneteket. Ha te is ilyen típusú fejfájástól szenvedsz, látogasd meg a fogorvosod, mert valószínű, hogy az örlőfogaiddal van gond, de lehet, hogy egy lyukas fogad rendetlenkedik. Meglepő, de a fejfájások hátterében nagyjából tizenhat százalékban valamilyen szájüregi probléma áll. Az olyan anatómiai eltérések, például a rossz harapás, vagy kezeletlen íny is problémákat okozhat.
A szem alatt
A fejfájás, ami a szemed alatt és az orrod környékén „fészkel”, valószínűleg szinuszitiszre, vagyis orrmelléküreg-gyulladásra utal Ez a betegség szerencsére házilag is jól kezelhető, de ha elhúzódnak vagy rosszabbodnak a tünetek, akkor mindenképpen érdemes orvoshoz fordulni. Amikor az orrmelléküregek begyulladnak, folyadék halmozódik fel bennük, ami nem tud kiürülni, mert a nyálkahártya megduzzad. Vírus, nátha vagy allergia is okozhatja; ha megelőzzük a légúti fertőzéseket, kerüljük a cigarettafüstöt és a szennyezett levegőt, illetve használunk párásítót, akkor elkerülhetjük a gyulladás kialakulását.