Íme pár tipp, hogy kevésbé legyen fájdalmas a szakítás
A szakítás életünk legnehezebb dolgai közé tartozik. Ha egy kapcsolat véget ér, akkor az valamelyik félnek mindig nagy fájdalommal jár. Ez elkerülhetetlen, ha szerelmesek voltunk. Nem mindegy azonban, hogy milyen módját választjuk a befejezésnek. Ha mi szakítunk, próbáljuk meg úgy tenni ezt, hogy az a legkevésbé fájjon a másik félnek. Most adunk néhány tippet, hogyan is tegyük ezt.
Őszinteség és tapintatosság
A szakításnak nem az a célja, hogy mindent a másik szemére hányjunk, amit a kapcsolat során elkövetett. Ennek semmi értelme. Ne soroljuk fel a hibáit, ne emlegessük fel, hogy hányszor bántott meg minket, és hogy mivel. Törekedjünk arra, hogy indokoljuk meg jól a döntést, de ne legyünk tapintatlanok. Legyünk figyelemmel arra, hogy mennyire nehéz lesz neki így is. Nem kell még az is, hogy szembesítsük az összes hibájával és rossz lépésével.
Barátság?
Szakítás esetén enyhítő körülményként sokan felajánlják, a barátságot, mint „lehetséges folytatást”. Ezt azonban inkább kerüljük. Ha a pasi nagyon szerelmes volt belénk, akkor jobb, ha nem is találkozunk, és nem is beszélünk a kapcsolat vége után, hiszen így sokkal könnyebben el tud majd minket felejteni. Azt pedig szintén sokan tudjuk, hogy nagyon ritka a szerelem utáni igazi barátság. Legtöbbször ugyanis ez csak konfliktusokat szül a két fél között, és több fájdalommal jár, mintha nem látnánk egymást.
A leendő kiszemelt
Ha van már kiszemeltünk, esetleg alakulóban van egy következő kapcsolatunk, akkor kerüljük az említését. Biztosan rossz érzést keltene a másikban, ha tudja, hogy nem fogunk utána sokáig búslakodni, hanem rögtön más karjai közé borulunk. Ráadásul még az is megfordulhat a fejében, hogy az illetővel meg is csaltuk őt, vagy akár hogy nem szerettük, ha ilyen könnyen tovább lépünk. Ugorjuk át ezeket a kellemetlenségeket, és ne említsük, hogy kit szeretnénk a jövőben magunk mellett látni.