Otthon is manikűrözhetsz profin!
Nézzük, mit tehetsz otthon, hogy úgy nézzenek ki kezeid, mintha éppen a manikűröstől léptél volna ki!
Kezeink nagyon sok mindent elárulnak rólunk. (Valld csak be, ez az egyik első dolog, amit megnézel egy pasin!) Sajnos pont ez a terület az is, ami elsőként hírt ad a korról, ráadásul mindig szem előtt van: kezet fogunk, dolgozunk, az asztalon dobolunk, kapaszkodunk a buszon… Mindössze egy – hetente – elvégzett egyszerű szertartásra van szükséged, hogy megőrizd kacsóid fiatalságát, ápoltságát.
Elsőként tisztítsd meg alaposan körmeidet körömlakklemosóval, majd az egész kézfejedet mosd és fertőtlenítsd egy erre használatos fertőtlenítő spray segítségével. Öblítsd le, majd töröld teljesen szárazra.
Ezután kaphatod elő a körömreszelőt, amivel reszeld körmeidet a kívánt formára: még mindig tartja magát a szögletes köröm, de egyre népszerűbb újra a mandulaformájú, valamint viszonylag új kedvenc a helyes végű köröm (na nem a stiletto, azt úgysem tudnád elkészíteni a saját körmeidből), de maradhatsz a jól bevált rövid körmöknél is. A lényeg, hogy kényelmes legyen a viselésük és illjenek a személyiségedhez. Arra figyelj a reszelés során, hogy ne mozgasd az eszközt ide-oda, inkább haladj a körmök egyik szélétől a másikig egy irányban reszelve.
Nedvesen körömkefével, majd bőrradírral távolítsd el az elhalt hámsejteket, ezzel élénkíted vérkeringésedet; regenerálod, később pedig könnyebben hidratálod kezed bőrét. 2-3 percig tartson a peeling, majd alaposan öblítsd le bőrödet.
Ha kész vagy, jöhet a frissítő kézfürdő: áztasd a kezeidet egy kis tálnyi langyos vízbe, amibe előzőleg pár csepp (valódi) citromlevet és egy kis olívaolajat cseppentettél. Az olívaolaj a bőröd puhításáért kell, a citrom pedig a frissítésért és a fehér körmökért. Pár percig pihentesd kezeidet a vízben, majd töröld őket teljesen szárazra.
Ezután következhet a bőrtápláló pakolás: valamilyen vitamindús, zsíros krémet masszírozz a kézfejekbe. Ha nincs semmi dolgod, legjobb, ha nylonzacskót, majd vastag kesztyűt húzol rá, majd így hagyod 5-6 percig.
Körömágypuhító olajjal kezeld a körmeid melletti bőrt, majd told vissza (és lehetőleg ne vágd). Zsírtalanítsd a körmeidet, majd polírozd.
Végül jöhet a díszítés: ha nem vagy az a körömlakkos típus, bőven elég egy átlátszó körömápoló lakk. Rengeteg féléből választhatsz igényeidtől függően: használhatsz körömerősítőt, -fehérítőt, növekedést serkentőt. Akkor is szükség van alapozó rétegre, ha színes körmökre vágysz: ezzel meg tudod előzni, hogy a sok piros, fekete, stb. lakktól csúnya, sárga színt vegyen fel a körmöd. Persze személyenként eltérő, ki mennyire tudja kifehéríteni körmeit, mert ahogy a fogunk, a körmünk is emberenként változhat. Az alapozó rétegben szükség szerint egy vagy két rétegben vidd fel a kívánt színt, majd kenj rá egy fedőréteget az átlátszó lakkból. Figyelj rá, hogy az egyes rétegek mindig teljesen megszáradjanak, mielőtt újabbat kensz rá. Ha nagyobb kézügyességgel áldott meg az ég, itt elengedheted fantáziádat: a drogériákban és a műkörmös boltokban a díszítőanyagoknak és –eszközöknek széles köre áll rendelkezésedre: választhatod a szolidabb francia manikűrt, de a most olyan divatos körömnyomdát vagy a strasszokat is.
Hét közben gyakori krémezéssel folytathatod kezed bőrének ápolását, ezzel pedig a heti egyszeri „nagymanikűr” idejét is csökkentheted. Ha jó minőségű körömlakkot választasz, ami kitart hét végéig, hétköznap nem kell törődnöd az újralakkozással, ha kopni kezd a körmöd végén, csak kenj rá egy újabb réteget.