Tévhitek a tartós fogyásról
A fogyás, zsírégetés titkát már millióan próbálták megfejteni, közben nincs is mit. A sok diéta káros lehet szervezetünkre, nem beszélve arról a tényről, hogy az alany megteszi, amit kíván az adott diéta, és a befejezése után a jojó effektussal találja szembe magát. Rengeteg a tévhit ebben a témában, és sajnos sokan be is dőlnek ezeknek.
Szénhidrát? Kell az nekem?
A válaszom igen! Mivel a tested edzés közben pontosan ezt égeti el. Természetesen nem minden fajta szénhidrát tesz jót, a fehér kenyér elhagyása valóban javasolt, viszont a barnarizs és más összetett szénhidrátok szükséges és jótékony energiaforrásként szolgálnak.
Mirelit vagy piaci?
Vajon melyik formája tartalmazza a több vitamint a zöldségeknek és gyümölcsüknek? Meglepő módon a mirelit. Csak ha leszedés után azonnal elfogyasztod a zöldséget vagy gyümölcsöt, akkor juthatsz ezekből maximális vitaminhoz. Miért? Sajnos sok esetben igen nagy utat járnak be ezek a vitaminforrások a piacig és így veszíthetnek vitamintartalmukból.
Étel szétválasztása
Nagy népszerűségnek örvend a szétválasztós diéták garmadája. Pedig a gyomrunk nem tesz különbséget étel és étel között. Az emberi mindenevő és a különböző ételek elvonásával fáradékonyabbá, levertebbé válhatunk. Nem beszélve az egészségügyi gondokról, amik ennek köszönhetően jelenhetnek meg.
Koplalás a nagy zaba előtt
Ez a lehető legrosszabb, amit tehetsz ilyenkor, mivel így még szándékaid ellenére is rengeteget fogsz enni kárpótlásul. A jó megoldás: az esemény előtti napokban minden étkezésnél fogd vissza magad kicsit jobban, illetve a nagy lakoma előtti és utáni napokban növeld meg edzésadagodat, így nem lesz baj.
Zsírégetés csak 20 perc után
A tested a nap minden egyes pillanatában zsírt éget. Nem léteik, hogy 20, 30 vagy akár 40 perc elteltével kezdenél zsírt égetni. Az optimális edzés érdekében persze minél intenzívebben és minél több ideig tudod folytatni a testmozgást, annál jobb.
A kulcsszavak itt a rendszeresség és következetesség. Ezeket betartva lehet eredményeket elérni. A zsírégetés alapja, hogy kevesebb kalóriát viszünk be a szervezetbe (erre tökéletes a napi sokszori zöldség fogyasztás - ha húsok, akkor fehér húsok, mint pulyka, csirke, hal), mint korábban, és növeljük a kalória felhasználást. Léteznek jó kis kalkulátorok az Interneten, melyek segítenek kiszámolni, mennyi az ideális kalória bevitel. Ilyen például ez is: http://www.fogyokura-alatt.com/?L=cms.kaloria_kalkulator
A testnek van egy alap energiafelhasználása, melyre akkor is szüksége van, ha egész nap csak alszunk. Ha túlzottan megvonjuk a kalória-bevitelt, akkor az éhezéshez vezet. Az éhezés nem segít a felesleges testsúly leadásában. Sokan nincsenek tisztában vele, vagy nem értik meg a fontosságát: a koplalással, valóban veszítünk testsúlyt, de nem testzsírt! A koplalás során izmot veszítünk. Márpedig ezzel minden életmódváltó, túlsúlytól megszabadulni kívánó delikvens maga alatt vágja a fát. Ha nincs izom, vagy pont csökken az izomtömeg, akkor mi fog segíteni abban, hogy ledolgozzuk a felhalmozott zsírt? Fontosnak tartom, hogy megkülönböztessük a fogyást és a testzsír leadásától. Fogyást vízveszteség, felhalmozódott bélsár ürülése, stb.. is okozhat, míg a testzsír csökkenés magáért beszél. Sajnos ezt az is alátámasztja, hogy 1 kg zsír kb. 7500 kcal, egy-egy edzés - annak intenzitásától függően - olyan 500 kcal leadásában segít. Egy adott testrészről fogyás: nos egy-egy testtájékról célzottan nem lehet fogyni. A testünk zsírégetés közben viszonylag egyenletesen használja fel a raktározódott zsírt, ez egy teljes testet érintő folyamat.