Hihetetlen, mit fedeztek fel a tudósok a galaxisunk közepén - még sosem találkoztak hasonlóval
A titokzatos képződmény még a szakembereket is meghökkentette. Ráadásul olyan hatalmas, hogy érthetetlen, miért nem fedezte fel eddig senki.
Véletlenül bukkantak rá
Ha a maga teljességében nem is ismerjük a világegyetemet, azt hihetnénk, tudósaink legalább galaxisunkat, a Tejútrendszert feltérképezték már. Na jó, ha nem is az egészet - valljuk be, ez lehetetlenség lenne -, de legalább tisztában vannak a legfőbb törvényszerűségeivel, ezért már nem érheti őket különösebb meglepetés kutatásaik során. Egy friss felfedezés azonban azt bizonyítja, hogy az űrkutatók bizony még a Tejútrendszerrel kapcsolatban is csak töredékes tudással rendelkeznek. A Futurism írta meg, hogy a csillagászok egy hatalmas kiterjedésű, de egyelőre még rejtélyekkel övezett képződményre bukkantak a galaxisunk középpontjától mintegy 72 ezer fényévre.
Éppen semleges atomi hidrogénből álló felhők után kutattak a világ leghatalmasabb egytányéros rádióteleszkópjaként számon tartott FAST (Five-hundred-meter Aperture Spherical Radio Telescope) segítségével. A Naptól megközelítőleg 4500 fényévnyire járhattak, amikor rábukkantak a meglepő jelenségre.