Földönkívüli gyémántok érkeztek a bolygónkra: erről a rejtélyes égitestről származnak
A különleges leletek Afrikában landolt meteoritokban rejtőztek. A szakemberek szerint ezek a gyémántok jóval keményebbek, mint azok, amik a mi bolygónkon előfordulnak.
Egy törpebolygóról származhatnak
Földönkívüli gyémántokat találtak a tudósok néhány, Afrikában landolt meteoritban - emeli ki a New Scientist. A hatszögletű gyémántok minden valószínűség szerint egy idegen égitestről érkeztek hozzánk: egy törpebolygóról lehet szó. A rendhagyó leletek egyébként jóval keményebbek, mint azok a gyémántok, amik a Földön megtalálhatók.
A most felfedezett gyémántokat a kutatók igen gyakran lonsdaleit néven emlegetik, és bár ugyanúgy szénből tevődnek össze, mint a hagyományos, földi megfelelőik, atomjaik nem kocka, hanem hatszögletes szerkezetben helyezkednek el. Ilyesfajta gyémántokra bukkantak az 1960-as években, az Egyesült Államokban és Indiában landolt meteoritokban is. Az eddig felfedezett kristályok azonban mérhetetlenül kicsik voltak - csupán nanométeres nagyságrendűek -, így aztán nem volt könnyű eldönteni, hogy hatszögletes szerkezetű gyémántokról van-e szó.