A magyar bárónő, akinek könyvét a világ minden nyelvére lefordították - Portré Orczy Emmáról

A Vörös Pimpernel című regény szerzõjének bámulatos élete volt, de halála után is szürreális dolgok történtek vele - a Vénusz bolygón kráter őrzi nevét.
A leghíresebb magyar bárónő
Hazánkban nem sokan ismerik a nevét, pedig a világ minden tájára eljutott leghíresebb műve, A Vörös Pimpernel, ami tulajdonképpen az első szuperhős-regény, ami inspirációként szolgált Johnston McCulley világhírű alakjához, Zorróhoz. A történet főhőse ugyanis egy angol arisztokrata, aki a forradalom idején titokban francia főurakat ment meg a guillotine-tól.
Az arisztokrata család egyetlen leányaként született grófnőt mindig is a művészetek érdekelték, de a kényszer vitte csak rá az írásra. Kamaszlányként előbb Brüsszelbe, majd Londonba költözött szüleivel, ahol zenét és képzőművészetet tanult, majd 1894-ben házasságot kötött a híres festőművésszel, Montagu Barstow-val.
Orczy Emmának az írás, férjének a festészet volt a szenvedélye
A fiatal pár nagyon nehéz anyagi körülmények között élt, ráadásul megszületett kisfiuk is, bevétel hiányában pedig írni kezdett Emma. Első próbálkozásai nem voltak sikeresek: kisgyermekes édesanyaként először tündérmeséket írt, de ezek középszerűek lettek, néhány detektívtörténete megjelent nyomtatásban. Csak harmadik könyve hozta meg számára az elismerést és a hírnevet.
Lapozd fel a galériát a részletekért!

A filmsztár mindössze 9 hónapig élt házasságban Joe DiMaggióval, a Yankees baseball-sztárjával. Bár románcuk rövid volt, nem telt eseménymentesen.
Leadfotó és fotó: Wikipedia
Oldalak
