Titokzatos betegsége miatt lett öngyilkos a zseniális magyar színész: a kórházi ablakból vetette magát a halálba
Hetvenhetedik születésnapja előtt nem sokkal vetett véget életének Kézdy György (1936-2013), a fanyar humorral megáldott, jellegzetes orgánumú magyar színművész, a Szomszédok című teleregény egykori Virág doktora.
Virág doktorként egy egész ország a szívébe zárta
Még ma is hihetetlen érdeklődés övezi a nyolcvanas-kilencvenes évek meghatározó magyar sorozatát, a Szomszédok című teleregényt. A Facebookon és egyéb közösségi médiás platformokon megszámlálhatatlanul sok humoros-nosztalgikus fénykép- és videófelvétel, na meg kacagtató mém lelhető fel az eredetileg 1987 és 1999 között sorozattal kapcsolatban, sőt ha figyelmesen böngészünk, még masszív rajongói klubokra is lelhetünk, melyek tagjai már-már zavarba ejtő részletességgel képesek kielemezni az egyes epizódokat, sőt jeleneteket és figurákat is. A Szomszédok egyik visszatérő mellékszereplője volt a Kézdy György által alakított Virág doktor, Etus (Csűrös Karola) notórius udvarlója. Kézdy már eljátszotta a fél világirodalmat, mire a nyolcvanas-kilencvenes évek fordulóján a szívébe zárta a nagyközönség.
Eredetileg Krausz Györgyként látta meg a napvilágot Budapesten, de amikor színészi babérokra tört, úgy határozott, nevet változtat. A Színház- és Filmművészeti Főiskolát 1962-ben végezte el Várkonyi Zoltán tanítványaként, majd a Debreceni Csokonai Színházhoz, a Pécsi Nemzeti Színházhoz, aztán a Kecskeméti Katona József Színházhoz szerződött, a nyolcvanas években viszont már a Nemzeti Színház tagja. Később újra megjárta a vidéki teátrumokat: fellépett a Szolnoki Szigligeti Színházban és a Veszprémi Petőfi Színházban is, pályája végén azonban szabadúszóvá vált. A kétezres évek közepén rákbetegséget diagnosztizáltak a Jászai Mari-díjas színésznél, s a letaglózó diagnózis az egész életét megváltoztatta. De miért vetett véget az életének Kézdy György 2013 februárjában, nem sokkal 77. születésnapja előtt?
Galériánkban megválaszoljuk a kérdést! Lapozz!
Madaras József a múlt századi magyar színház- és filmművészet egyik legmeghatározóbb alakja volt, aki a munkájában sikert sikerre halmozott, élete utolsó éveit azonban szörnyű történések árnyékolták be.