Kilencvenkét éves lett a western örökifjú hercege - öt Clint Eastwood-film, amit vétek lenne kihagynod
Az Álomgyár egyik utolsó bölénye lassan százesztendős lesz, de napjainkban is fáradhatatlanul ontja magából a filmeket. Születésnapja kapcsán összegyűjtöttük öt legfontosabb, legemlékezetesebb rendezését.
Hatvan év után is szenvedélyesen imádja, amit csinál
Tegnap ünnepelte kilencvenkettedik születésnapját Clint Eastwood, az elmúlt ötven év Hollywoodjának egyik legikonikusabb figurája. Színészként már az ötvenes években elkezdte bontogatni a szárnyait, a falrengető siker viszont elkerülte - egészen a következő dekádig. Sergio Leone italowesternjei (Egy maréknyi dollárért; Pár dollárral többért; A Jó, a Rossz és a Csúf) egy csapásra emblematikus vadnyugati hőssé tették, aztán a Piszkos Harry-filmek révén megteremtette a slágfertig, de rendhagyó módszerekkel dolgozó zsaru archetípusát. Hamarosan a kamera másik oldalán találta magát, s egy idő után már nem is annyira egyszerű, szikár, mégis karakteres színészi alakításaival, hanem úttörő, nem egyszer műfajtörténeti szempontból is vízválasztónak bizonyuló rendezéseivel hívta fel magára a figyelmet. A kétezres években vissza is vonult a színészettől, azóta ritkaságszámba megy, amikor felbukkan a vásznon - az utóbbi 14 évben csak háromszor került erre sor -, és szinte minden energiáját a rendezésre összpontosítja. Jelenkori munkái amolyan egyszemélyes szerelemprojektek, nem részei már a hollywoodi mainstreamnek, és az invenció is kevesebb bennük, mint korábban, de leír róluk, hogy egy olyan ember készíti őket, aki hatvan éve szenvedélyesen imádja a mesterségét. Galériánkban Clint Eastwood legjobb direktori munkáit gyűjtöttük össze.
Lapozd fel galériánkat, máris mutatjuk, mely Eastwood-rendezéseket kell mindenképp látnod!
Marilyn Monroe évtizedekkel a rejtélyes halála után is igazi szexszimbólumnak számít. Karrierje csúcspontján rengeteg férfi kereste a kegyeit, hálószobatitkai pedig pikáns részleteket rejtenek.