Befejezte aktív táncosi pályafutását az egyik legjobb táncművészünk, Bajári Levente - így búcsúzott
26 felejthetetlen és sikerekben gazdag év után nyugdíjba ment Bajári Levente táncművész.
Habár aktív táncosi éveit lezárta, a színpadot korántsem hagyja el
Bajári Leventénél harmóniában volt az alázat, a munka, az elhivatottság és persze a tehetség is. Egyaránt érdekelték őt mindig is a modern és a klasszikus darabok, így a magyarországi modern balett jeles képviselőjévé is vált.
Forrás: MTI Fotó: Mónus Márton
Lelki tisztasága nemcsak a magánéletében, hanem táncában is megnyilvánult, „lejött a színpadról”. Talán ezért is lehetett ő minden idők egyik legjobb Rómeója.
„26 végigtáncolt évad, beteljesült szerepálmok, elegáns mozdulatokkal teli kitörölhetetlen emlékek” – fogalmazott az Opera Cafe a nagymúltú táncosról és talán nem véletlenül az elegáns szót használták, ugyanis Bajári Levente nemcsak tánckarrierje során volt elegáns, hanem magánéletében is. Emellett egy roppant karizmatikus személyiség, a közönség imádta a színpadról áradó energiáit.
„Hivatalosan huszonöt év munkaviszony után megyünk nyugdíjba, de azért nem lehet mindent és mindenkit egy kalap alá venni. Minden test más. Az elhasználódás nagyban függ a munka intenzitásától is. Tiszavirág-életű pálya a miénk. A legnagyobb félelem, hogy mire érett művész leszel, a tested talán már nem bírja a terhelést. De persze nem szeretnék panaszkodni”
– nyilatkozta sok évvel ezelőtt a táncművész az Elle magazinnak, aki végül 26 év után hagyta ott az aktív táncosi pályát.
„Én mostanra, 33 éves koromra, szinte mindent elértem, amit csak lehet. Ha holnap véget érne a pályafutásom sajnálnám, de a karrierem nem szenvedne csorbát. Hiányérzetem persze lenne. A koreografálás pedig jó alternatíva”
– mondta akkor Bajári Levente, aki számos elismerésben részesült karrierje során, például elnyerte a Nívódíjat, a Harangozó Gyula-díjat, az EuroPAS Magyar Táncdíjat, a Philip Morris-díjat, a Talentum-díjat. Továbbá Örökös tag a Halhatatlanok Társulatában és 2016-ban a Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetést is megkapta.
Forrás: MTI Fotó: Soós Lajos
1996 óta volt a Magyar Állami Operaház tagja
A táncművészt számos darabban láthatta a nagyközönség, ilyenek például a Rómeó és Júlia, a Szentivánéji álom, a Sylvia, a Spartacus, A makrancos Kata, Anna Karenina, az Elfújta a szél, A csodálatos mandarin, a Karamazov testvérek és A rosszul őrzött lány, Az ember tragédiája, a Hófehérke és a hét törpe, továbbá az Örvény.
Közben olyan kiemelkedő koreográfusokkal és táncművészekkel dolgozhatott együtt, mint Seregi László, Pártay Lilla, Volf Katalin, Popova Aleszja, Ifj. Harangozó Gyula, Kozmér Alexandra és még számos nemzetközi koreográfussal.
A Magyar Nemzeti Balett táncművésze Capuletként búcsúzott aktív táncos éveitől és az OPERA színpadától – írja az Opera Cafe. Levente a továbbiakban családja mellett a koreografálásnak és a tanításnak szeretné szentelni az idejét. Egyik legújabb koreográfiája pedig az Operett Színház jelenleg is futó darabjában, a Mosoly országában látható.
Mindannyian keresett és elismert színészek, a családban azonban nyoma sincs a rivalizálásnak vagy a féltékenységnek. Trokán Péter és lányai, Nóra és Anna egy fotózáson meséltek családi titkaikról.