Angelina Jolie egy igazi hős életéről készít filmet

Egy fiatal brit színész, a 22 éves Jack O'Connell lesz a főszereplője Angelina Jolie újabb háborús filmdrámájának, amely az amerikai olimpikonból második világháborús hőssé vált Louis Zamperini életét viszi vászonra.

Egy igazi túlélő

A Variety című amerikai filmes szaklap online kiadása szerint a Laura Hillenbrand 2010-ben kiadott, Unbroken című könyve alapján készülő filmet szeptemberben kezdik el forgatni és 2014 karácsonyára kerülhet a mozikba. Zamperinit az eddig kevésbé ismert fiatal brit színész, Jack O'Connell alakítja. A filmet Jolie rendezi, a Coen-testvérek a forgatókönyv utolsó részén dolgoznak jelenleg.

Jolie hangoztatta: "Megtiszteltetés számomra, hogy rengeteg időt eltölthettem Zamperinivel, akire hősként tekintek, és most már azt is állíthatom, hogy jó barátom... Mindent meg fogok tenni azért, hogy olyan filmet készítsek róla, amelyet megérdemel".

Tetszik az oldal?
Nyomj itt egy nagy
Tetszik-et és gyere
máskor is!
Zamperini az 1936-os berlini olimpián az amerikai csapat legfiatalabb tagja volt. Bár érmet nem nyert, 5000 méteren futott egy olyan befejező kört, hogy Hitler azonnal meg akart vele ismerkedni. Egyértelmű volt, hogy az 1940-es tokiói olimpián érmes lesz, de a háború elsöpörte a reményeket. Zamperini az amerikai hadsereg katonájaként a csendes-óceáni hadműveletekben vett részt, és 1943-ban gépe lezuhant. 47 napig hánykolódott az óceánon víz és élelem nélkül, mielőtt a Japán partokra dobta a víz. Ott fogságba esett, szörnyű kínzásokat kellett elszenvednie, de nem tudták megtörni. Amikor 1998-ban visszatért Japánba a naganói téli olimpiai lánggal futva, már megbocsátás volt a szívében. Legbrutálisabb kínzójával személyes találkozást kezdeményezett, ám egykori fogva tartója visszautasította.

A Universal filmstúdió már 1957 években megvásárolta egy Zamperini-film elkészítésének jogait. Tony Curtis szerette volna eljátszani a hőst. A megfilmesítés azonban 55 évet váratott magára, és most Jolie kapta meg a lehetőséget, hogy megrendezze a produkciót. Zamperini januárban töltötte be 96. évét.

Forrás: MTI
Fotók: blogs.coventrytelegraph.net; dailytrojan.com

Oldalak

Video Ha ezt csinálja a mobilod, éppen most lopják az adataidat
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • captions and subtitles off, selected
      Hirdetés
      Utazás
      A földet érés természetesen minden utasban elégedettség-érzetet kelt, a témában megszólaltatott légiutas-kísérő szerint mégsem tanácsos tapsolni a landolás után.
      Home&Design
      Képzeld el a gazdag színeket, rétegezett meleg textúrákat és a természetes anyagok bőségét! Minél előbb belekezdesz a berendezésbe, annál gyorsabban élvezheted az új, nyugtató környezetet.
      Lifestyle
      A hús csomagolásában gyakran előforduló rózsaszínű folyadék, nem meglepő módon arra készteti az embereket, hogy elkészítés előtt megmossák a húst. Ez a lépés valóban szükséges?
      Lifestyle
      Létezik egy kiváló hatású gyógynövény, amely nemcsak nyugtató hatású, hanem emésztési panaszok enyhítésére és herpesz kezelésére is kiváló – ráadásul Magyarországon is könnyedén megterem.
      Fashion&Beauty
      Egészség
      A legtöbb embert minden nap beáll a zuhany alá, és nem is tudnának lemondani róla. Pedig az a nagy igazság, hogy nem kellene minden nap fürödnünk.