Kiderült, mi érdekli igazán a magyarokat – Ezek voltak a Wikipédia legolvasottabb szócikkei 2021-ben
Sorozatok, hírességek, helyszínek, események. A magyar Wikipédia listázta, mi érdekelt minket a leginkább a múlt évben.
A legolvasottabb szócikkek
Megközelítőleg húsz éve létezik a Wikipédia magyar változata, ami jelenlegi formájában 2003 nyarán indult el, az első kifejezetten magyar szócikk pedig a legendás Omega együttesről született. Mostanra majdnem 500 ezer szócikk található a világ legnagyobb online enciklopédiájának hazai verziójában. Hogy ezek közül melyek voltak a legolvasottabbak a tavalyi évben, arról az oldal maga adott tájékoztatást a minap.
A magyar Wikipédia listába szedte, miről olvastunk 2021-ben a legtöbbet az online enciklopédiában. Mint kiderült, a legtöbben a Molnár Piroska főszereplésével készült, az RTL-en tavaly januárban bemutatott Keresztanyu című sorozatra voltak kíváncsiak, a második legnépszerűbb szócikk magáé Magyarországé volt, míg a harmadik a magyar névnapoké. Ezt követi II. Erzsébet brit királynő enciklopédiaoldala, majd két másik sorozat, a szintén RTL-es A mi kis falunk és a Netflixen futó A nagy pénzrablás, illetve a nevében a 2020-as dátumot megőrző, de idénre halasztott foci-Eb. Sokan voltak még kíváncsiak a soron következő választások két nagy riválisára, Márki-Zay Péterre és Orbán Viktorra, tizedik helyre pedig az USA szócikke került fel.
A teljes adatsor itt olvasható el, abból két oldalt – Carles Puigdemont volt katalán elnökét és a Facebookról szólót – kihagytak, mert bár a teljes statisztika szerint a 7. és 8. helyen lennének, olyan kicsi az elérések közül az, amit mobilról nyitottak meg, hogy az oldal üzemeltetői szerint a forgalom jelentős része nem hús-vér ember, hanem valamilyen robotprogram lehet – írja a hvg.hu.
Köztudott, hogy az esti elalvást megelőzően érdemes távol tartanunk magunkat okostelefonunktól. Ez a közösségi oldal azonban fokozottan negatív hatással van alvásunk minőségére.