Látványos szobanövények minden otthonba

Legyen az akár gondosan megtervezett, szimmetrikus, bohém, ötletszerű mindenképpen csak emelhet egy épület látványán a sok növény. De mi van akkor, ha nem rendelkezünk kerttel, még egy ici-picivel sem?
Olyankor szobanövényekkel hódolhatunk szenvedélyünknek, a növényeknek. Az egészen kis növényektől kezdve, a nagyobbakig bármit bevihetünk a lakásba, persze miután csak megismerkedtünk a növénnyel. A szoba közepére, vagy a sarokba csak olyan növényt szabad tenni, ami nem igényel sok fényt. Ha a radiátor az ablak alatt van, akkor télen semmiképpen ne tegyünk az ablakba olyan növényt, ami nem szereti a meleget. Apró kis dolgok ezek, amelyekre érdemes figyelni, növényeink meghálálják a törődést, és kevesebb gond is van velük.
Ha valaki szereti a virágos növényeket, akkor az orchidea kitűnő választás, gyönyörű virágai vannak, viszont rendkívül törékeny, így nem szabad forgalmas környékre tenni, nehogy letördeljük a virágait. Ha száraz levegőjű lakásban lakunk, fontos, hogy párásítsunk, hiszen az orchidea ezt szereti. Elég, ha egy tálcára kavicsot szórunk és erre helyezzük az orchidea cserepeket, ügyeljünk rá, hogy a kavicsok folyamatosan nedvesek legyenek. Vagy vehetünk flamingóvirágot, ami kevésbé kényes viszont legalább annyira hangulatos. Kedveli a fényt, de a közvetlen naptól védeni kell, valamint mérsékelten szabad öntözni. Egy fejlettebb növény, akár harminc virágot is hozhat.
A bonsaiok is rendkívül alkalmasak lakásokba, rendkívül dekoratívak, és nem igényelnek állandó törődést. Persze időről időre vissza kell vágni, hogy ne nőjön meg. Mi magunk is nyugodtan kísérletezhetünk bonsaiok nevelésével, de ha erre nincsen időnk és türelmünk, akkor akár egy virágárusnál is beszerezhetjük a növényt.
Egy másik rendkívül praktikus és dekoratív növény a tillandsia, mely a levegő páratartalmából és, így elég, ha párás környezetben tartjuk, vagy néha odaspriccelünk egy kis vizet. Sok fajtáját szinte bármin el lehet tartani, a fakéregtől a kagylóhéjig.
Persze lakásunk el- és berendezésétől is függ, milyen növényt választunk. Ha több helyünk van, akkor a ficusok és a pálmák különböző fajtáit is kipróbálhatjuk. Kicsit macerásabb portalanítani a leveleit, de kádban, vagy zuhanyzóban simán lezuhanyozhatjuk. A ficus érzékeny a hidegre, és az erős hőmérsékletingadozásra, így figyelnünk kell a szellőztetéssel télen, mert a virág bármilyen furcsa megfázhat, és levelei elfonnyadhatnak. Különböző színű és formájú levelekkel kapható. Ha nem is vagyunk túl lelkesek, akkor is érdemes tartani otthonunkban egy-két szobanövényt, ami mindenképpen csak hangulatosabbá teheti lakhelyünk.
Oldalak
