Tudtad? Ezért rúgnak a kisbabák az édesanyjuk hasában
A hétköznapokban talán bele sem gondolunk, de módfelett furcsa jelenségről van szó, melynek hátterére most szakértők igyekeztek fényt deríteni.
Mindennapos jelenségről van szó, mégsem kutatjuk az okát
A hétköznapokban talán bele sem gondolunk, de módfelett furcsa jelenség, hogy az anyaméhben fejlődő kisbaba bizonyos időközönként rugdos az édesanyja hasában. Sokan persze mindezt a várandósság amolyan tréfás, vicces, vagy épp megható velejárójának gondolják, ezért különösebben nem is töprengenek el rajta, vajon mi is állhat a dolog hátterében. Sőt, még a szakembereknek sem sikerült megfejteniük a jelenség valódi okát, pedig valljuk be, az elmúlt évszázadok - évezredek - során tényleg a várandósság mindennapos részévé vált a kisbaba rugdosása.
A kutatók most a rejtély nyomába eredtek, és a Journal of Neurophysiology nevű szaklapban nemrégiben közzé is tettek egy figyelemreméltó tanulmányt, melyben megpróbáltak pontos választ adni az izgalmas kérdésre. A tudósok úgy vélik, a kisbaba e cselekvései voltaképpen behuzalozzák az idegrendszert, s szavatolnak azért, hogy az megfelelően működhessen.
„Az idegrendszer összetett áramköreit nem a gének határozzák meg előre, hanem a testmozgás erősítik meg őket” - mutattak rá közleményükben a Dél-Kaliforniai Egyetem tudósai.