Jóslás magyar kártyából

A kártyavetés az egyik legnépszerűbb módszer a jövőnk kifürkészésére, bár a magyar kártya, mint olyan, nem tartozik a legnépszerűbbek közé, hiszen a legtöbben a tarot kártyára, illetve a cigánykártyára esküsznek.
A magyar kártya története
A magyar kártyáról sokáig azt hitték, hogy a bécsi Ferdinand Piatnik nevű kártyafestő műhelyének alkotása, de bebizonyosodott, hogy egy magyar kártyafestő, Schneider József nevéhez köthető. A magyar kártya, más néven Tell-kártya Schiller Tell Vilmos című drámájának alakjait ábrázolja, a feliratok németül szerepelnek rajta, hiszen akkoriban a német volt az ország hivatalos nyelve.
A magyar kártya négy színt használ: piros vagy szív, zöld, makk vagy treff, és tök. Ezeknek pedig különböző jelentésük van. A piros az érzelmekkel, családdal, szerelemmel, a körülöttünk lévőkkel kapcsolatos, a tök az anyagi javakban való gazdagodást, szerencsét, előremenetelt jelenti. A zöld figurák rossz hírt, a számok utazást és nagy sorsfordulatot jeleznek, a makk szintén rossz hír hozója.
A figurák és számok jelentése általában
- ász: győzelem, szerencse
- király: hatalom, önuralom, önkontroll
- felső: tudatosság, tudás, megtanulható dolgok
- alsó: tudatalatti dolgok, érzelmek, ösztönök
- 10: szerencse, hírnév, a tervek megvalósulása
- 9: megvilágosodás, beteljesedés
- 8: szembesülés a konfliktusokkal, megújulás, változás
- 7: lehetőséges, odaadás, bizalmatlanság
Így jósolj!
Érdemes gyertyát gyújtani az eseményhez, mert az egyes színeknek is jelentése van, például a piros a szenvedélyt jelképezi, a kék a békét jelenti, a narancs a munkával kapcsolatos, a barna a barátság megfelelője, a zöld gyógyít, a lila spiritualitás, a fekete a rossz elhárítása, a sárga az értelem jelképe, az ezüst pedig látnoki tevékenységre utal, végül az arany az anyagi javakkal van összefüggésben. A jósoltató kártyája, ha nő, akkor a szív felső, ha férfi, akkor a szív király. Ez a lap kerül középre, míg a maradék lapokat keverjük össze, emeltessük el bal kézzel a paklit a jósoltatóval. Ezután minden hetedik kártyát helyezzük a jelölő lap alá. A középső lap mindig a fő problémát okozza, ennek függvényében az első három lap az előzményeket, a múltat jelöli, a negyedik a középső, a már említett jelentésű, a további hatodik, hetedik, nyolcadik lapok a jövőt, a lehetséges megoldást jelképezik. Fontos hangsúlyozni, hogy a kártyák csak eszközök, nem feltétlenül a jövőt mutatják, szólhatnak az éppen aktuális helyzetről, így figyelmeztethetnek, hogy időben cselekedjünk és változtassunk. A jövőt mi alakítjuk, nem a lapok.
Oldalak
