Jobb, mint egy szeretkezés!
Ha egyszerre szeretnéd kényeztetni a tested és a lelked, akkor nincs is jobb megoldás, mint bezárkózni a fürdőszobába. Egy kád forró fürdő és az illatos testápolószerek felérnek egy újjászületéssel!
Egy relaxáló, egészséges fürdőnek két fő szabálya van: 40 Celsiusnál ne legyen nagyobb a víz hőmérséklete, és 20 perc-félóránál tovább ne áztassuk magunkat. Aztán jöhet a dilemma, hogy a rengeteg kellék közül mit válasszunk. Habok, sók, tejek, olajok, szappanok, tusfürdők... és a sor még folytatódhatna. De tulajdonképpen melyik mire is jó?
Fürdőhab
A fürdőhabban mosóaktív és zsírosító anyagok vannak, amelyek ápolják és táplálják a bőr minden típusát, beleértve az érzékeny bőrt is. A finom illat ellazít, segíti a relaxálást.
Fürdőtej
A tejben tejsav, A-vitamin és E-vitamin található, amiknek köszönhetően a bőr nagyobb védelemmel indul a káros hatások ellen. Emellett megkötik a bőr nedvességét, nyugtatják és zsírosítják. Segítik a sejtregenerálódást és rugalmassá teszik a felületet. Kleopátra bizony tudott valamit!
Fürdősó
Ásványi anyagokat és nyomelemeket tartalmaz, amik táplálják a bőrt és regenerálják a savköpenyét. Ez nagyon fontos, hiszen a savköpeny nyújt közvetlen védelmet bőrünknek. A fürdősó ezenkívül serkenti a vérellátást, eltávolítja a felhalmozódott salakanyagokat és elősegíti a sejtek anyagcseréjét.
Olaj
A száraz és az érzékenybőrűeknek ajánlott az olajos fürdő, mivel a cseppek filmréteggel vonják be a bőrt. Ez egy emulzió, ami védi a bőr felszínét védelmet nyújtva a baktériumok és a gombák ellen. A bőr így egészséges lesz és egyensúlyt fog tartani a zsír és a nedvesség között, ami rugalmassághoz vezet.
Az illóolajok viszont szimpla relaxáláshoz is jók. Lazításhoz használjunk levendulás, bazsalikomos, eukaliptuszos, bergamottos és kamillás darabokat, míg az élénkítő hatás érdekében gyömbéres, citromos, mentás és rozmaringos fajtákat.
Szappan vagy tusfürdő?
Ezek szerepe ugyebár a testfelület tisztításában van: az odatapadt zsírokat és egyéb szennyező anyagokat finoman szétoszlatják, így azok vízzel eltávolíthatóvá válnak. A szappan kémhatása lúgos, így lekoptatja a bőrfelszínt, szárazabbá teheti a bőrt. A tusfürdő pedig savas kémhatású, a szappannal ellentétben nem szedi le bőrünk legfelső hámrétegét, nem teszi szárazzá, ellenben vízszegénnyé igen. Válasszuk tehát a kedvünkre valót, de figyeljünk oda, hogy a bőr kiszáradásának elkerülése végett megfelelő adag testápolót használjunk minden héten.
A kényeztető fürdés vége egyáltalán nem egyenlő a bőrápolás végével! Az egészséges, ép bőrhöz további lépések vezetnek.
Testradír
Ezt a bőrmegújítási praktikát hetente egyszer érdemes alkalmazni. Gyorsan megvagyunk vele, és a bőr így simává varázsolódik. Orvosolja a narancsbőrt, meggátolja hogy benőjenek a szőrtüszők. Este, fürdés utáni tiszta bőrfelületen kell radírozni - ez azért is fontos, mert kis pirosságot okozhat, ami reggelre viszont eltűnik. Utána mindenképpen használj testápolót, hiszen a friss, felső bőrrétegnek szüksége van rá!
Testápoló
Hatékonysága zsírtartalmától függ, amely védőréteget képez testünkön. Táplálja és megóvja a száraz bőrt, így egy idő után már nem kell mindennap használni, elég heti három alkalommal.