Nem zuhanyoznak, de még a szemetet sem viszik ki? 5 dolog, amit nem tudtál a kínai holdújévről
2022. február 1-jével a kínai horoszkóp szerint a Tigris évébe léptünk. Az előrejelzések szerint ez a megújulás éve lesz.
De hogyan is működik a kínai horoszkóp?
Ahogy a nyugati asztrológiában, úgy a kínaiban is 12 állatövi jegy vagy: Patkány, Tigris, Nyúl, Ökör, Sárkány, Kígyó, Ló, Majom, Kecske, Kakas, Kutya és a Disznó. Ezek mindegyike más-más évszámokat ural. A hiedelem szerint az adott év szülöttjei annak az állatnak a tulajdonságait "öröklik", melynek a jegyébe tartoznak.
A holdújév ünneplése Ázsiában összefonódott rengeteg különös, európai szemmel néhol szokatlan hagyománnyal. A hiedelmrendszer szerint az elsődleges cél a balszerencse magunk mögött hagyása és a jószerencse bevonzása. A holdújév alkalmából összegyűjtöttünk 5 érdekes tényt, amit nagy eséllyel nem tudtál erről a nagy múltú asztrológiai eseményről.
Kínában a holdújév jelzi a tavasz érkezését
Chunjie (春节), azaz tavaszi fesztivál néven is emlegetik a holdújévet. Ugyan ilyenkor még bőven télies az idő Kínában is, az ünnep már a leghidegebb napok végét jelzi. Az emberek ilyenkor üdvözlik a közeledő tavaszt és mindazt, amit magával hoz: a természet ébredését és az újrakezdés lehetőségét.
Még több érdekes szokásért lapozz!